Libra

”Libra’ya Karşı Acil Önlem Alınmalı”

Çin Halk Bankası eski müdürü Zhou, Libra'ya karşı acil önlem alınmasını önerdi.

Nexo

Çin Halk Bankası eski müdürü Zhou, kripto para birimi Libra ile ilgili yaptığı açıklamada Çin ekonomisini korumanın gelecek adına son derece önemli olduğunu ve kripto para birimlerinin giderek daha fazla artan ilgi nedeniyle Çin’de kullanımının arttığını ve bu durumun Çin için risk oluşturduğunu açıkladı.

Libra ile ilgili olarak önlemler alınması gerektiğini açıklayan Çin Halk Bankası eski müdürü Zhou, kendilerinin kripto para birimi yatırımları ile ilgili olarak yapılması gereken düzenlemeleri henüz yapamadıklarını, bu düzenlemeleri yapmak için bir süre vakte ihtiyaçları olduğunu kabul ediyor olsalar bile ülke ekonomisinin çok açık olarak kripto para yasalarının çıkarılması için yeni adımlar atılmasını gerektiğini açıkladı.

Kripto paralar ile ilgili düzenlemelerin en kısa süre içerisinde yapılması gerektiği ve bu konuda Çin merkezi yönetiminin acil kararlar alması gerekebileceğini açıklayan Çin Halk Bankası eski müdürü Zhou, kripto para yatırımları konusunda yapılması gereken düzenlemelerde Çin hükümetinin kısa süre içerisinde bu konuda sonuç elde edebilecek olduğunu açıkladı. Libra hakkında bu yapılan binbirinci yasak ve önlem açıklaması oldu.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı