AltcoinHaberler

LUNA 2.0 Airdrop Etkinliğinden Faydalananlara Vergi Şoku!

Hindistan'ın sıkı vergi kanunları, LUNA 2.0 airdrop etkinliğinden faydalananlara %30 vergi şoku getirebilir!

Tamamen yılan hikayesine dönen LUNA/UST çıkmazında son günlerde bir çözüm ve sabit yol elde edildi.

Kayıp yaşayan kullanıcılardan şartları uyanlara LUNA 2.0 airdrop etkinliği yapıldı ve belirli miktarlarda LUNA verileceği açıklandı. Bu durum bazı yatırımcıları sevindirse de bazılarını ise kendi paralarından etti!

LUNA 2.0 Airdrop’u İçin %30 Vergi!

Hindistan içerisindeki sıkı kripto para vergi ve denetleme kanunları ise ilginç bir durum ortaya koymakta.

Hindistanlı yatırımcılar, LUNA 2.0 airdrop etkinliğinden faydalanmış ve LUNA token almaya hak kazanmışsalar da bunun hepsini alamayacakları.

Ülkenin vergi kanunları, ciddi bir sınırlama getiriyor. Ülkenin vergi kanunlarına göre elde edilen herhangi bir kripto para varlığı, vergiye tabii. Bunlar gönüllü elde edilse veya edilmese bile kanunlar geçerli.

1 Nisan tarihinde yürürlüğe giren yeni vergi kanunları yatırımcıların da kafasını karıştırdı. Buna rağmen kayıplarının telafisi için verilen LUNA 2.0 tokenlerinin %30’unu vergiye kaptırmak, yatırımcıların sinirlerini daha da bozabilir.

Bazı yatırımcıların ise aldıkları an, vergiye tabii olmamak için bu tokenleri satmayı planladıkları sosyal medyadaki gönderilerden görülebilmekte.

LUNA 2.0 ise bütün bu yaşananların arasında pek de iyi bir performans gösteremiyor denilebilir.

Yeni LUNA an itibarıyla 5 dolarlık birim fiyata ve toplam 1.000.000.000 arza sahip. Buna rağmen fiyatın 11 dolardan yaşadığı sert düşüş hala yatırımcılarda güven sorunları yaşatmakta. Tabii ki fiyat da yasal işlemler ve soruşturmalar bitene kadar dengelenmeyebilir.

İlgili Haber
Terra (LUNA) Çöküşünün Ardından Güney Koreli Yetkililer Yeni Bir Kripto Para Soruşturması Açtı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BAKİ

Lunc yükselse lolacak bizim LUNA MIZI LUNC YAPTILAR LUNAM 1881 adet 2,5 USDT den aldım 11 mayısta 13 ve 26 Mayıs a kadar alanların kari olur çünkü benim paramla 23 milyondan fazla alır DOLANDIRICI HIRSIZ LAR

Anonim

LUNA bunkadar kendisini hiç yormasini ve bu kadar masraf etmesine gerek yoktu catallama yerine eski lunayi yukseltseydi müşterilerin daha çok güvenini kazanabilirdi bence luna 2 tokenin cikarmasina hiç gerek yok eski luna luncun fiyatı yükseltin yeter

İlker koçak

Luna try yuttular resmen çaldılar try açılmadı lunc ve luna ya neden müsadw ediyorllar


Başa dön tuşu