blank
AltcoinHaberler

Maduro’dan Petro’yu Geliştirmeye Yönelik Yeni Bir Hamle Geldi!

Maduro son yaptığı açıklamayla uluslararası uçak yakıtlarının Petro ile alınmasını zorunlu kıldığını bildirdi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’dan kripto para sektörünü yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. Buna göre bundan böyle uluslararası rotalarda yapılan uçuşlarda kullanılan yakıtlar ülkenin resmi kripto para birimi Petro ile satılacak. Söz konusu yakıt alımlarını Petro ile yapmanın zorunlu olduğunu dile getiren Maduro’nun bu girişimi ülkenin ulusal kripto para birimini canlandırma hamlesi olarak görülüyor.

İlgili açıklamanın muhatabının ülkedeki tüm hava yollarını mı yoksa yalnızca PDVSA’yı mı ilgilendirdiği henüz netlik kazanmış değil.

Bilindiği gibi Maduro, daha önce de Petro’yla ilgili pek çok açıklamada bulunmuş, ulusal kripto para biriminin gelişmesi için birçok farklı adım atmıştı. İlgili haberlerden birkaçına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber  Nicolas Maduro: Gençlere Özel Petro Bankası Açıyorum
İlgili Haber  Venezuela'dan Herkese Petro!

Maduro’nun Çabaları İşe Yaramıyor!

Maduro, Petro’yu bir adım ileriye taşımak için bugüne kadar sayısız adım atmış olsa da Venezuela halkı Petro konusunda hala temkinli hareket ediyor. Kendilerine bedava dağıtılsa bile aldıkları Petro’ları anında itibari para birimlerine çeviriyorlar. Aslında Maduro’nun Petro ile ilgili girişimlerini başarısız kılan en önemli sebeplerin başında halkın kripto paralarını idare edebilecekleri bir akıllı telefona veya bilgisayara sahip olmaması. Her ne kadar Maduro bu konuda da önlem alıp halkın kimlik kartlarıyla kripto para harcaması yapmasına yönelik çalışmalarda bulunsa da Petro bir süre daha halk tarafından benimseneceğe benzemiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu