Libra

Milyar Dolarlık Şirketler Libra’yı Tercih Etmek Zorunda Kalabilir

Dev şirketler ve Libra anlaşma imzalamak zorunda kalabilir.

Nexo

Libra bir ödeme aracı olarak dünyanın birçok ülkesinde binlerce şirketin ve milyonlarca insanın kullandığı bir kripto para olacak. İnsanlar Libra konusunda henüz gerekli ve yeterli bilgiye sahip değil, şirketlerde öyle. Bitcoin konusunda bile tam olarak bilgi sahibi olmayan milyarlarca nüfus var. Bu nüfus son yıllarda kripto paraların adının daha iyi duyulması ve daha fazla sayıda insanın kripto paralar ile ilgilenmesi sonucunda yayıldı ve milyonlar artık kripto paraları bilir durumda.

Apple’dan Microsoft’a milyar dolar değerinde olan şirketler potansiyel ve daimi müşterilerinin Libra ödeme seçeneği isteklerine yanıt vermek zorunda kalabilir ve Facebook ile anlaşmak zorunda kalabilirler. Facebook, Visa ve MasterCard benzeri ödeme sağlayıcısı olarak komisyon alacak mı, alacaksa ne kadar komisyon alacak henüz bilinmiyor. İlk etapta komisyon oranlarının düşük olabileceği veya olmayabilecek olduğu gibi iddialar henüz doğrulanmış ve kabul görmüş değil.

Facebook’un kripto para sektörünü tekrar yükseltecek hamleleri sayesinde Libra’ya talep ilk saatlerinden itibaren artış gösterebilir ve insanlar Libra satın alabilir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı