BitcoinEthereumHaberler

Milyarder Yatırımcı Ray Dalio Bitcoin’den Sonra Yatırım Yaptığı Kripto Parayı Açıkladı!

Amerikalı yönetici, kripto para yatırım stratejisi hakkında bilgi verdi.

Bitcoin’in gösterdiği performans karşısında Bitcoin ve kripto para karşıtı söylemlerinden vazgeçen dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, yakın tarihli Yahoo Finance röportajında kripto paralar ve yatırımları ile ilgili konuştu.

Röportajında kripto para yatırım stratejisini paylaşan amerikalı milyarder, artan enflasyon nedeniyle paranın “en kötü yatırım” olduğu konusunda yatırımcıları uyardı.

“Nakit para çoğu insanın en güvenli yatırım olduğunu düşündüğü şeydir. Ancak ben, nakit paranın değerinin reel olarak kayıp yaşadığı bir ortamda kripto para birimlerini alternatif fırsat olarak görüyorum. Bence son 10,11 yıldır kripto paraların ayakta kalması, saldırıya uğramaması ve benimsenme oranına sahip olması çok etkileyici.”

Portföy çeşitlendirmesi yapılması gerektiğini savunan Dalio, kripto para endüstrisinin kalıcı olduğunu fark ettiğini ve kripto paraların çeşitlendirme için ideal bir seçenek olduğunu ifade etti.

İlgili Haber
Dünyanın En Büyük Hedge Fonu Yöneticisi: " Portföyü Korumak İçin Bitcoin Alınmalı!"

Başarılı yatırımcı Bitcoin’in yanı sıra kripto para yatırımları arasında Ethereum’un da bulunduğunu itiraf etti. Ancak cüzdanında ne kadar miktarda kripto para bulunduğunu açıklamayan Ray Dalio şunları söyledi:

Yatırım yaptığım  Bitcoin ve Ethereum miktarını söylemeyeceğim Zira, çeşitlendirme konusunda büyük bir yelpazem var, kripto para kısmı henüz pastanın küçük bir parçası.”

Ray Dalio’nun Bitcoin ve kripto para birimlerine karşı bakış açısı değişmiş olsa da, Bitcoin’in hükümetler için bir risk haline gelebileceği ve Bitcoin’in giderek daha fazla ülkede yasaklanacağı konusunda uyarılarda bulunmayı ihmal etmedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu