BitcoinHaberler

Negatif Ayrışan Bitcoin’de ABD Borsalarının Açılışı Bekleniyor!

Bitcoin'de haftaya satıcılı başladık.

Geçtiğimiz hafta ABD borsalarının satıcılı bir seyir izledik. Yatırımcılar bu haftaki görünümü görmeden risk almak istemiyor. Akşam 16.30’da ABD piyasalarının açılması ile haftanın genel seyrine ilişkin ipuçları aranacak.

Bu sırada gece saatlerine Asya’da Alipay haberlerinin etkisiyle satıcılı bir açılış olduğunu gözlemledik.

Dolar endeksinin 92.800 seviyelerine kadar yükseldiğini gözlemliyoruz. Dolar tarafında alıcılar güçlü iken, ABD vadelileri ve Avrupa borsalarının da yeşil olduğunu görüyoruz.

ABD vadelileri, Avrupa borsaları ve dolarda alıcılı bir seyir hakimken, Bitcoin’in yine negatif ayrıştığını gözlemledik.

Bitcoin tarafında geçen hafta yaşanan sert düşüşün yansımaları devam ediyor. Sert hareketler nedeniyle risk almak istemeyen yatırımcılarda korku hakim.

Kripto para piyasalarının korku ve açgözlülük durumunu tespit eden endeks, 44 puanla korku bölgesinde kalmaya devam ediyor. Bugünkü düşüş sonrası endeksteki güncelleme ile korku seviyesinin iyice arttığını görebiliriz.

Bu noktada yatırımcıların ABD endekslerindeki açılışı yakından takip etmesi gerekecek. ABD endekslerinde alıcılı bir açılış olursa, Bitcoin’de de risk iştahının yükseldiğini görebiliriz.

Yarınki enflasyon verisi öncesi piyasalarda dalgalanma bekleniyor. Bitcoin’deki kısa vadeli destek seviyemiz 43870$ olarak görünüyor.

İlgili Haber
Gözler ABD Enflasyon Verisine Çevrildi, Bitcoin'e Etkisi Ne Olacak?

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu