Bitcoin

Pantera Capital: “Bitcoin (BTC) Yükselişi Daha Başlamadı!”

Pantera Capital'a göre Bitcoin fiyatında 8 ay içerisinde tarihi rekorlar kırılacak.

Lider coin BTC hakkında açıklama yapan Blockchain yatırım firması Pantera Capital, Bitcoin fiyat tahminini açıkladı. Son dönemde giderek daha fazla kurumsal yatırımcının piyasaya girmesi ve merkez bankalarının CBDC’ler konusunda attığı adımlar ile kripto paraların yaygınlaşmasına dikkat çeken firma, “Bitcoin fiyatı 8 ay içerisinde %200 düzeyinde artış görecek ve tarihi rekorlarını bu yıl içerisinde kırmaya devam edecek” öngörüsünde bulundu.

Amerikan yönetiminin 4 yılın ardından değişmesi, kripto paralara artan talep ve kurumsal yatırımcıların açıklamalarının Bitcoin fiyatını arttırması beklenen etkenler olduğu belirtiliyor.

“115.000 Dolara Yükselecek”

Pantera Capital’a göre Bitcoin fiyatı 8 ay içerisinde %200 düzeyinde yükselip 115 bin dolar seviyesine kadar yükselecek. Pantera Capital’in CEO, CIO ve kurucusu olan Dan Morehead, Bitcoin ile ilgili salı günü yaptığı açıklamada “kripto para birimlerine artan talep var. 6 ay öncesine göre kripto para talebi daha fazla ve şu an göstergeler son derece olumlu görünüyor, bu talebin her geçen gün daha fazla artacağı da son derece aşikar” açıklamasında bulunmuştu.

Birçok analist, 55.000 doları 2021 yılında görülecek en yüksek rekor olarak kabul ederken, 2021 sonunda fiyatın 55.000 dolar rekorundan daha düşük olacağını, ancak yıl içerisinde bu seviyeden daha fazlasına yükseliş olmasının “mümkün” olabileceğine işaret eden açıklamalar yapıyorlar.

Genel görüş 2021’nin BTC için çok olumlu olacağı yönünde olsa da yatırımcıların her zaman en kötüsüne göre hazırlıklı olması ve buna göre tedbir alarak yatırım yapması tavsiye ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu