HaberlerKripto ParaNFT

Pazartesi Günü Gerçekleşecek Apple Etkinliğinde Kripto Para Duyurusu Mu Gelecek? İşte İddialar

Dolaşan iddialara göre Apple'ın kısa bir süre sonra gerçekleştireceği etkinliğinde kripto paralara dair duyurular gelebilir.

Apple şirketinin geçmişi incelendiğinde zaman zaman sürpriz yapabilme ihtimali olduğu görülüyor. Teknoloji devi tarafından paylaşılan bir güncelleme nedeniyle, kripto para topluluğu şirketin NFT kartlarıyla Web 3.0’a giriş yapma şansının yüksek olduğunu düşünüyor.

Spekülasyonlar, Apple’ın son etkinlik sayfasında Memoji benzeri havalı karakterleri tanıtmasının ardından başladı. Her yıl düzenlenen Küresel Geliştirici Konferansı 2022’nin tanıtım kampanyasında NFT benzeri bazı karakterler yer alıyor.

Bunun sonucunda, Twitter’daki kripto topluluğu, şirketin Web 3.0’a adım atacağına dair umut beslemeye başladı. Kullanıcılara göre şirket, NFT trading kartlarını tanıtabilir.

Buna ek olarak MacRumours haber portalı, Memoji karakterlerine tıklandığında üç adet alınabilir trading kartının ortaya çıktığını söyleyerek spekülasyonlara daha da zemin hazırladı.

İlgili Haber
Apple Kurucu Ortağı Steve Wozniak Bitcoin'deki Hedefini Açıkladı

Apple Web 3.0’da Başarılı Olabilir Mi?

Şirket henüz iddiaları resmi olarak doğrulamamış olsa da, NFT alanına girişi şirket için pek de zor olmayabilir. Apple halihazırda VR ve AR işlevlerine sahip bir karma gerçeklik başlığı geliştirmek için çalışıyor. Bu durum, son birkaç yıldır Memojiler üzerinde yoğun bir şekilde çalışan şirketin işini daha da kolaylaştırıyor.

Ayrıca, Apple CEO’su geçen yıl kripto para alanına olan ilgisini açıklamıştı. Hatta kişisel olarak kriptoya yatırım yaptığını söylemişti. Ayrıca şirketin NFT planları hakkında da bir yorum yapmıştı:

“NFT’ler ilgi çekici ancak sıradan insanlar için bir şekilde hayata geçirilmesi biraz zaman alacak.”

Ancak Cook, Apple’ın kripto yatırım planları hakkında herhangi bir yorum yapmamıştı. Kripto ile ilgili herhangi bir hizmeti piyasaya sürmek için yakın tarihli bir planları olmadığını da belirtmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu