HaberlerSatoshi Nakamoto

Petro Satoshi Nakamoto Ödülü’nü Kazanmaya Layık Görüldü

Venezule merkezli kripto para birimi olan Petro Satoshi Nakamoto ödülü için Rusya’da kazanan ilan edildi ve başarısını perçinledi. Venezula Devlet Başkanı tarafından bizzat tanıtılmış bir kripto para birimi, ICO sürecinde 5 Milyar Dolar değerinde de çok ciddi bir yatırım aldığını açıklamıştı.

Geçtiğimiz günlerde ABD, Petro kripto para birimini ülkesinde yasakladı. Ancak bu yasaklama, kripto birimine olan ilgiyi çok daha fazla arttırdı. Nitekim Türkiye pazarına da girmeye hazırlanan Petro, Rusya’da çok anlamlı bir ödüle layık görüldü. Böylelikle iddiasını herkese kanıtladı.

Rusya’da Düzenlenen Satoshi Nakamoto Ödülü’ne Layık Görüldü

Bilindiği üzere Satoshi Nakamoto, dünyanın en büyük kripto birimi Bitcoin sisteminin kurucusu. Dolayısı ile kripto para sektörünün BABA’sı olarak da nitelemek yanlış olmaz. Rusya Kripto Para ve Blockchain Birliği (RACIB) tarafından düzenlenen bu ödül, sektörün prestiji olacak.

İlk ödülü Petro biriminin alması da aslında yatırımcılar için yolu ciddi anlamda açan konulardan birisi oldu. Rusya, her halinden anlaşılacağı üzere Petro birimini destekleyecek. Dolayısı ile her anlamda ulusal bir kripto para birimi olacağı aşikar. Ancak bu kadar kısa süre içerisinde böyle bir yatırım desteği almasını kimse beklemiyordu.

Venezuela’dan çıkan bu denli kapsamlı ve büyük bir proje, yakında Hard Fork iddialarını da beraberinde getirdi. Petro Gold, alternatif bir proje olabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu