AltcoinXRP

Polkadot (DOT) Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı: DOT, XRP’yi Geçecek mi?

Polkadot'un elde ettiği yükseliş artık XRP için bir tehdit!

Uzun süren geliştirme döneminden sonra 2020 yılında kripto para sektörüne giriş yapan Polkadot (DOT), tam anlamıyla fırtınalar estiriyor. Kendi ekosistemini oluşturan DOT, Substrate ağı tabanlı birçok yeni kripto para projesi ile yükselişine yükseliş katıyor. DOT, son 24 saat içerisinde %25 üzerinde yükseliş kaydederek en büyük beşinci kripto para birimi sıralamasına yükseldi.

İlgili Haber
Herkes Onu Konuşuyor! Sahnede, Polkadot (DOT)!

Polkadot Yükselişine Tam Gaz Devam Ediyor

Buna ek olarak geçtiğimiz haftalarda kısa sürede %100 yükseliş kaydedip 5 dolar seviyelerinden 10 dolar seviyelerine çıkan DOT, artık tüm zamanların rekorunu 11 dolar üstü olarak tazeledi. DOT fiyatının yükselişinin arkasında ise hem piyasa şartları hem de ağ içerisindeki geliştirmeler yer alıyor.

Ethereum gibi kendi ekosistemine sahip olan ve Ethereum kurucu ortaklarından Gavin Wood’un piyasaya sürdüğü DOT, merkezsiz finans dünyasını değiştirecek birden fazla uygulamaya sahip. Polkastarter, Kylin Network, Kusama gibi Substrate ağı tabanlı projeler ise bunlardan sadece bazıları.

DOT ve XRP Rekabeti

Polkadot top 10 içerisine girdikten sonra rakiplerini bir bir geride bıraktı ve şu an XRP’nin ilk hedef olduğu görülüyor. XRPnin toplam piyasa değeri bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 13,5 milyar dolar olarak görülürken Polkadot 10 milyar doların üzerine yeni çıktı. DOT fiyatı son 24 saat içerisinde %27 artış yakalarken XRP fiyatının sadece %1,35 ile yetinmesi aslında tehlikenin yaklaştığını gösteriyor.

XRP fiyatı ise Ripple davası ile ilgili yeni gelişmelerin ortaya çıkması ile ani hareketlilikler yaşayabilir. Olası bir kötü haber, DOT’un XRP’yi geçmesini hızlandıracaktır.

İlgili Haber
Son Dakika! Grayscale Fondaki XRP'leri Sattığını Duyurdu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu