AltcoinBitcoin

Portföy Savaşları: Ünlü Analistler Bitcoin’den Başka Hangi Kripto Paraları Tutuyor?

Sene sonu yaklaşırken analistlerin paylaşımları çoğalıyor.

Bitcoin’in bugün 49.000 dolara gelmesiyle piyasaya yeşil bir görüntü hakim oldu. Yükseliş gelmesiyle beraber 50 seviyelerine kadar ulaşan korku ve açgözlülük endeksi, geçtiğimiz hafta 20’ye kadar gerilemişti.

Yükselişlerin başlamasıyla beraber piyasadaki risk iştahının arttığını ve alış yönlü hamlelerin çoğaldığını görüyoruz.

PlanB gibi ünlü analistler boğa mevsiminin en az 6 ay daha süreceği açıklamaları yaparken yatırımların kafasında da “acaba hangi altcoine yatırım yapsak?” şeklinde sorular oluşuyor.

İlgili Haber
Haziran Ayından Beri Bitcoin Tahminleri Tutan Analiste Göre Boğa Sezonu Ne Kadar Daha Sürecek?

Twitter üzerinden güncel kripto para sepetini paylaşan Quinten François, “BTC, ETH ve LINK portföyümün yüzde 60’ını oluşturuyor. Bunu FTT ve WOO takip” diyerek sepetinde hangi altcoinlerin çoğunluklu olduğunu açıkladı.

Bu gönderi altına cevap veren Michael van de Poppe ise sepetinde en fazla bulunan altcoinleri sıraladı ve XVG, SHIB, DOGE, XRP, TRX cevabını verdi.

Öte yandan Michael van de Poppe, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında henüz mega altcoin sezonunun gelmediğini ve Ethereum’un 15.000 – 20.000 dolar aralığına gidebileceğini de ifade etmişti.

İlgili Haber
Ünlü Analist Ethereum (ETH) İçin Hedef Verdi!

Türk yatırımcılara baktığımızda ise Buğra Sukas, geçtiğimiz günlerde çektiği videosunda değerlendirdiği altcoinleri, FTT, ADA, AVAX, AAVE, ENJ şeklinde sıralamıştı.

Yatırımcılar özellikle yükseliş dönemlerinde FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisine kapıldığı için strateji kurmadan yatırım yapabiliyor. Bu noktada yatırım yaparken mutlaka en kötü senaryoyu düşünerek stoplu bir şekilde yatırım yapılması öneriliyor. Öte yandan altcoin yatırımı yaparken muhakkak BTC hareketlerini yakından izlemek ve tüm sermaye ile işlem yapmadan parçalı alışlar yapmak gerekiyor.

İlgili Haber
Türk Analist Bitcoin'in Yükselmesinden Sonra Patlamaya Hazır Olan Altcoinleri Değerlendirdi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu