AltcoinBitcoinHaberler

Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan Kripto Para ve Borsa Uyarısı Geldi!

Finansal okur yazarlık düzeyimizi geliştirmeliyiz.

Her alım satım bir yatırım değildir. Zira yatırım, bilinçli bir yatırımcının projesine ve gelecekte bir sorunu çözeceğine inandığı ürüne, belirli finansal ilkeler doğrultusunda yapılır.

Ne yazık ki kendisini yatırımcı olarak  nitelendiren pek çok kişinin, hiç bir araştırma ve inceleme yapmadan, asgari finansal okur yazarlık düzeyine ulaşmadan parasını bir şeylere bağladığını ve sonucun hüsran olduğunu görüyoruz.

Dilenciye 5 TL verirken bile “acaba gerçekten dilenci mi?” diye düşünen insanların, tüm varlıklarını kulaktan dolma bilgilerle duydukları projelere hiçbir sorgulama yapmadan yatırmaları bizi hayrete düşürürken, yatırım konusunda önemli bir isimden de uyarı geldi.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, kripto paraları da içerisine katarak bir uyarı yaptı.

Özetle “anlamadığınız yere para yatırmayın” diyen Demirtaş şu ifadeleri kullandı:

“Detayını bilmediğiniz,

Risklerini tam olarak anlamadığınız,

Hisse-Tahvil-KriptoVarlık-Emtia’lara yatırım yapmayın.

Bana gelen mesajların yarısı anlamadığı şeylere para yatırıp kaybeden insanlardan.

Finansal okur yazarlığımız çok az.

Anlamadığınız yere PARA yatırmayın.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu