blank
Blockchain

PwC: Blockchain 2030’da 1.7 Trilyon Dolar Değer Yaratabilir!

Birleşik Krallık merkezli profesyonel hizmetler ağı şirketi PwC tarafından yeni bir çalışma yapıldı.

PwC’den yapılan açıklamada blockchain teknolojisinin gelecek 10 yıl içerisinde küresel ekonomide tam 1.76 trilyon dolarlık değer yaratabileceği açıklandı. Şirketlerin ve birçok devlet kurumunun blockchain teknolojisine ilgi gösterdiği son dönemde özellikle gizlilik ve verilerin güvenliği açısından blockchain teknolojisinin önünde dolu dolu 10 yıl olduğundan söz ediliyor.

2030’da dünya küresel GSYİH’nin %1.4’ünü oluşturabilecek olduğu belirtilen blockchain teknolojisinin özellikle liman kentlerinde büyük kullanım oranlarına sahip olabileceği öngörülüyor.

PwC’nin Blockchain Beklentisi Ne?

PwC ekonomistleri, finans ve sağlık hizmetleri başta olmak üzere devlet ve kamu hizmetleri, imalat alanı, perakende ve lojistik alanı gibi çeşitli sektörlerde blockchain potansiyeli olduğunu söyledi. Bu kategorilerdeki şirketlerin çoğunun 2025 yılına kadar blockchain teknolojisini direkt veya dolaylı şekilde kullanmasını bekleyen ekonomistlerin beklentilerinin tutup tutmayacağını ise zaman gösterecek.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu