HaberlerXRP

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse XRP’ye Yönelik Eleştiri ve Soruları Yanıtladı

Ünlü CEO, balinaların Bitcoin fiyatına ne kadar etkisi varsa Ripple'ın da XRP konusunda o kadar etkili olduğunu dile getirdi ve bazı açıklamalarda bulundu.

Kripto para sektörünün 3. dev ismi XRP‘nin arkasındaki şirket olan Ripple‘ın CEO’su Brad Garlinghouse, verdiği bir röportajda birçok kripto para kullanıcısının kafasına takılan soruları yanıtladı ve Ripple’a yönelik açıklamalarda bulundu.

Garlinghouse yaptığı açıklamada özellikle Ripple-XRP ilişkisinden ve Ripple şirketinin XRP’ye olan etkisinden söz etti. Her ay bir Ripple rutini haline gelen bu toplu satışların (her ay başındaki 1 milyar adet XRP satışı vb.) XRP’yi son derece olumsuz etkilediği yönünde birçok eleştiri var. Ripple’ın yüklü miktarda XRP’yi elinde tutuyor oluşu da yine en çok eleştiri alan konulardan biri. Bu durumu değerlendiren Garlinghouse şöyle konuştu:

Evet, XRP’nin başarılı olmasını istediğimiz için Ripple olarak çok fazla XRP’yi elimizde tutuyoruz ve XRP ekosisteminin başarısıyla yakından ilgileniyoruz. İddia edildiği gibi XRP’leri elimizden çıkarmak gibi bir niyetimiz yok, aksini düşünmemiz bizim zararımıza olurdu zaten. Asla böyle bir şey yapmayız. Hatta dokunulmaz kılmak adına elimizdeki XRP’lerin bir kısmını özel havuz hesaplarına kilitledik.

Ünlü CEO Ripple’ın XRP fiyatını manipüle ettiği iddiasını da ele aldı. Şirket hesabında yüklü miktarda XRP bulunduğunu kabul eden Garlinghouse, şirketin bu tavrının XRP fiyatına herhangi bir etkide bulunmadığını vurguladı ve sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Piyasadaki balinalar Bitcoin fiyatına ne kadar etki sahibiyse Ripple da XRP fiyatı üstünde o kadar etki ve kontrol sahibidir.

Yatırımcıların Ripple ile ilgili yaptığı eleştirilerden biri de Ripple’ın elindeki XRP’leri özel şirketlere satması ve söz konusu şirketlerin de aldıkları XRP’leri satabilme ihtimallerinin XRP piyasasını olumsuz şekilde etkileyebileceği yönünde. CEO, bu eleştiri ve tedirginliklerle ilgili ise şöyle konuştu:

Farklı şirketlerin fazla sayıda XRP alıp satmasını tabii ki biz de istemiyoruz. … Bu şirketlerin hangi sıklıkla ve ne miktarda XRP satabileceklerine dair bazı kısıtlamalar getirebilir ve bu duruma karşı çeşitli önlemler alabiliriz.

Açıklamaları ile gündeme gelen ünlü CEO, yine de birçok yatırımcının içini rahatlatmış değil. Zira açıklamalarda yatırımcıları sevindiren bir gelişme yaşanmadı. Öte yandan Ripple’ın önümüzdeki dönemde birçok kurum ve banka ile anlaşmalar yapmaya devam etmesi bekleniyor. Bu konuda yatırımcıların aklına takılan “Ripple anlaşmalar yaparken XRP neden artmıyor?” sorusunun cevabını daha önce kaleme almıştık.

İlgili Haber
Ripple Hakkındaki Olumlu Haberler XRP Fiyatına Neden Etki Etmiyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu