HaberlerXRP

Ripple Hukuk Müşavirinden Sert SEC Açıklaması: Gözdağı Vermeye Çalışıyorlar!

ABD merkezli blockchain devi Ripple'ın hukuk müşaviri Stu Alderoty, SEC'den yakındı!

Ripple genel hukuk danışmanı Stu Alderoty, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) kendi düzenleyici bölgesini genişletme adına ABD’de kripto para inovasyonunu “zorbalık, gözdağı vermek ve iflas” ettirmeye çalışmakla suçladı.

Ripple, SEC’i Suçladı

SEC, yaptırım eylemleri veya potansiyel yaptırım tehditleri getirerek, kendi yetki sınırlarını izin verilmeyen bir şekilde genişletmek adına ABD’deki kripto inovasyonuna zorbalık etme, gözdağı verme ve iflas ettirme niyetinde.”

Alderoty, görüşlerini Ripple ile SEC arasında devam eden ve “SEC’in ABD’deki tüm kripto paralara yönelik saldırısının” bir parçası olduğunu söylediği bir davanın ortasında paylaştı. SEC, her kripto para birimini bir menkul kıymet olarak ele alarak aslında sektöre yönelik bir genel saldırıda bulunmuş oldu.

İlgili Haber
Son Dakika! SEC BNB'ye Soruşturma Başlattı! Yeni Ripple Vakası Mı?

Alderoty’e göre SEC, her çiviye çekiçle vurmak isteyen ve önü alınamayan bir kuvvet konumunda. Kripto para sektöründe her şeyin menkul kıymet olduğunu savunan SEC’nin kendi çalışanlarının bile buna katılmadığı vurgulanıyor.

Özellikle eski yönetici Robert Hinman, 2018 yılındaki konuşmasında Ethereum ve Bitcoin’in menkul kıymet olmadığını vurgulamıştı.

SEC ve Ripple davası hala devam ediyor ve kimin buradan galip çıkacağı belli değil. Buna rağmen Ripple özellikle son zamanlarda önemli zaferler elde etmiş gibi gözükmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu