blank
HaberlerXRP

Ripple (XRP) CEO’su ABD Hükümetini Hedef Aldı! “Bu Çok Sinir Bozucu”

Brad Garlinghouse sert açıklamalarına devam ediyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a açtığı davada sert açıklamaları ile gündemden düşmeyen Brad Garlinghouse ABD hükümetini hedef alan açıklamalarda bulundu.

Kısa süre önce CNBC’de bir röportaja katılan Garlinghouse ABD’li regülatörlerin kripto para birimleri ile ilgili alanı düzenlememesinin ve mevcut durumda oluşan belirsizliğin “sinir bozucu” olduğunu söyledi.

Bu alanda Asya ülkelerinde daha fazla netlik olduğunu aktaran CEO, “Singapur ve Kore gibi kripto para birimlerine net düzenleyici çerçeveler oluşturan ülkeleri ve hükümetlerinin bu çabasını takdir ediyorum.” dedi.

Garlinghouse, Ripple davasının temelinde de bu belirsizliklerin yattığını söyledi.

“ABD’de aynı şekilde bu netliği sağlamalıdır. XRP’nin para birimi olmadığını iddia eden tek ülkenin ABD olması çok ironik.

Sadece SEC “XRP menkul kıymettir” dediği için şimdi mahkemede bunun tartışmasını yaşıyoruz. Davanın ilerlemesi ve geldiğimiz nokta itibariyle çok iyi hissetsem de bu çok sinir bozucu”

SEC sadece Ripple’ı değil şirket CEO’su Brad Garlinghouse’a Chris Larsen’i de suçluyor. Davanın duyulmasını ardından açıklamalarda bulunan Garlinghouse SEC’in eylemleri karşısında susmayacaklarını ve haklarını sonuna kadar savunacaklarını ifade etmişti.

İlgili Haber  Ripple'ın XRP İçin Bu Akşam Yapacağı Savunmanın Detayları Ortaya Çıktı!
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu