HaberlerXRP

Ripple (XRP) Cephesindeki Güncel Gelişmeler Neler?

XRP'deki güncel gelişmeleri sizin için derledik.

Bilindiği gibi FED Başkanı’nın yaptığı açıklamalar sonrası kripto piyasasında genel bir düşüş yaşandı. Bu olumsuz ortamda XRP’nin hala son 7 gün içerisinde yüzde 6 oranında kârlı olması ve son haftadaki yükselişlerini kaybetmemesi dikkat çekti.

Ülkemizde çok fazla yatırımcısı olan ve hacme göre en büyük kripto paralar arasında 7. sıraya gerileyen XRP yayın saati itibariyle 0.46 dolarlık fiyatı ile işlem görüyor.

FED Başkanı Ne Dedi De Piyasa Böyle İnişe Geçti?

Dün gündüz saatlerinde Wall Street’e verdiği bir röportajda konuşan Başkan Powell, işsizlik seviyesinin yüksekliğinden dem vurdu ve faiz artırımı yapmayı düşünmediklerini kaydetti. Ancak bu durumun enflasyonda kısa süreli de olsa bir yükseliş -%2’lik- yaşatacağını sözlerine ekledi.

Söz konusu açıklamaların ardından dolar endeksinde gözle görülür bir artış yaşanırken altında da düşüşler yaşandı. Hal böyle iken kripto piyasası da bu durumdan ister istemez olumsuz yönde etkilendi.

İlgili Haber
FED Başkanı Konuştu Dolar Yükseldi Bitcoin (BTC) Sert Düştü!

Tüm Bu Gelişmeler Yaşanırken XRP Cephesindeki Gelişmeler Neler?

Piyasalardaki kırmızı tabloya rağmen XRP’nin son hafta içerisinde yaşadığı yükselişleri kaybetmemesi, Ripple tarafından yapılan bazı açıklamalar ile sağlanmış olabilir.

Ripple kurucularından Chris Larsen’ın şirketin merkezinin San Francisco’da kalmaya devam edeceği ve Brad Garlinghouse’un Asya ve Japonya’daki yeni ortaklık girişimlerinin tüm hızla devam edeceği açıklaması, XRP üzerinde olumlu bir etki yaşattı.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde Ripple’ın “bazı merkez banları ile çalışıyoruz” haberi yine XRP’nin yeşillenmesini sağlayan ana unsurlardan oldu.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Merkez Bankaları İle Çalışma Yürüttüğünü Duyurdu!

Öte yandan Ripple’ın son yaptığı açıklamalarda tekrar tekrar ifade edilen “XRP menkul kıymet değildir” açıklaması, geçmişte yaşanan bazı olayları da referans göstererek daha da sağlamlaştı.

İlgili Haber
Ripple Davasında Sular Durulmuyor: Ripple, Yeni Bir Açıklama Yayınladı

Tüm bu gelişmelere bakıldığında Ripple cephesinden henüz dava ile ilgili somut bir adım atılmamasına rağmen anlaşmalarını son hızıyla devam etmesi ve Ripple’ın bazı ülkelerin düzenleyici kuruluşları tarafından “güvenli” olarak görülmesi, XRP’nin değerini ilerleyen günlerde tekrar yükseltebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu