EthereumHaberlerXRP

Ripple (XRP) Dava İle İlgili Cevabını Mahkemeye Sundu! SEC’ten Ethereum Hakkında Bilgi İstedi!

Ripple iddialara yanıt verdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun XRP’nin menkul kıymet olduğu ve kayıtsız olarak 1.3 milyar dolarlık satış yaptığı iddialarını reddeden Ripple, iddialara yönelik cevaplarını bugün mahkemeye iletti.

XRP’nin mevcut likiditesi ve işlevselliği göz önüne alındığında, menkul kıymet tanımına uymadığını aktaran Ripple, XRP’yi böyle bir tanımın içerisine sokmanın hizmetlerine zarar verdiğini söyledi.

Ripple’ın iddialara cevabı 93 sayfadan oluşuyor. SEC’in iddialarının yer aldığı dava dilekçesindeki paragrafların her birine cevap veren Ripple, XRP’nin menkul kıymet olduğu ve kayıtsız olarak satıldığı iddialarını tümden reddediyor.

Ripple, SEC’in davasını “benzeri görülmemiş ve kötü tasarlanmış bir hukuk teorisi” olarak tanımlıyor. SEC’in XRP’nin işlevini görmezden geldiğini aktaran Ripple, SEC’in tek başına buna karar verme yetkisi olmadığını düşünüyor.

Bunun yanında Ripple SEC’e bilgi edinme kanunu kapsamında başvurduğunu duyurdu. Başvuruda Ethereum’un menkul kıymet olup olmadığına dair verilmiş bir karar olup olmadığı soruldu.

SEC XRP’ye dava açtıktan sonra XRP’nin %50 oranında değer kaybettiğini aktaran yetkililer sürecin en hızlı şekilde sonuçlanması için hızlı hareket ettiklerini aktardı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu