blank
HaberlerXRP

Ripple (XRP) Durdurulamıyor! Bugün Üç Farklı Kıtada Yeni Ortaklıklar Kurdu!

Ripple yeni ortaklıklar ile büyümeye devam ediyor.

Ripple yeni bir ortaklık ile yine gündemde. Ripple’ın SEC tarafından açılan dava sonrası kripto para borsalarından “delist” edilmesine rağmen ortaklıklarını genişletmesi XRP yatırımcılarını sevindirmeye devam ediyor.

Ripple Üniversite Blok Zinciri Araştırma Girişimi (UBRI) adı verilen program kapsamında üç üniversite ile ortaklık kurdu. Bu ortaklıkların Ripple’ın Merkez Bankaları Dijital Para Birimleri (CBDC) araştırmalarını daha ileri bir noktaya taşıması bekleniyor.

Ripple tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı;

“Finans teknolojisindeki temel zorlukları çözmek ve gerçek dünya ile irtibatını kuvvetlendirmek için Capetown Üniversitesi, Reykjavik Üniversitesi ve New York Üniversitesi Abu Dabi’yi (NYU Abu Dabi) ağırlıyoruz. Bu üç üniversite üç ayrı kıtadan ve bugün şirketimizin akademik ortakları arasına  katılıyor.”

Bu üç üniversite Ripple’ın UBRI fonundan faydalanarak finansal teknolojiler alanında çalışmalar yürütebilecek.

Ripple daha önce Michigan Üniversitesi, Cornell Üniversitesi ve Duke Üniversitesi gibi kurumlar ile de ortaklık kurmuştu.

Capetown Üniversitesi’nde doçent olan Co-Pierre Georg konuya ilişkin şunları söyledi;

“Bugün bütün Merkez Bankaları kripto paraların kullanımını inceliyor. Bu teknolojiye en çok ihtiyacı olan şüphesiz Afrika’dır. Bu hibe finansal hizmetler sektöründeki yeniliği sağlamaya yönelik faaliyetlerimizi hızlandırmamıza yardımcı olacak.”

İlgili Haber  Ripple (XRP) Fiyatı Şahlandı: XRP Fiyatının Yükselişinin Arkasında Ne Var?
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu