HaberlerXRP

Ripple (XRP) Ortaklığını Askıya Alan MoneyGram Pişman Oldu! “Yüzde 40 Düştü”

Moneygram'da işler iyiye gitmiyor.

SEC’in Ripple’a karşı açtığı davanın ön duruşması 22 Şubat’ta gerçekleşmişti. O gün Ripple davası kadar ilgi çeken bir olay yaşandı. Ripple’ın en büyük ortaklarından olan uluslararası ödeme devi MoneyGram, tam da o gün Ripple ortaklığını askıya aldığını duyurdu.

İlgili Haber
MoneyGram Ripple (XRP) ile Olan Ortaklığını Dava Nedeniyle Askıya Aldı!

Bu eylemine gerekçe olarak Ripple’ın dava sürecini gösteren şirketin zamanlamasının manidar olduğunu yazmıştık.

The Wall Street Journal’da çıkan bir habere göre Ripple ortaklığını askıya almak MoneyGram’a yaramadı.

Habere göre Ripple ortaklığını askıya almasından sonra MoneyGram’ın nakit akışında kesintiler olmaya başladı. Bu süreçte geçerli bir gelir kaynağı bulmakta zorlana şirket “alternatifler bulmaya çalıştığını” açıklasa da şirket hisseleri bu hafta %40 düştü.

Alternatif bir çözüm bulmak için Ripple ile ortak çalıştıklarını ifade eden şirket CEO’su Larry Angelilli “Ripple davası bir çözüme ulaşırsa veya dava Ripple lehine sonuçlanırsa o zaman bizim için de problem kalmayacak ancak bu sürecin uzun süreceğini düşünüyorum.” dedi.

Her ne kadar Moneygram Ripple ortaklığını askıya almış olsa da aralarındaki sözleşme 2023 yılında bitiyor. Ayrıca anlaşmaya göre Ripple Moneygram’a 50 milyon dolara kadar yardım etmeyi taahhüt etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu