HaberlerXRP

Ripple’ın (XRP) Kurumsal Ortakları SEC’in Açtığı Dava Hakkında Ne Düşünüyor?

Ripple'ın ortaklarından SEC davası hakkında açıklamalar geldi.

Haftanın en çok konuşulan konusu şüphesiz Ripple oldu. SEC’in dava haberinden sonra, XRP’nin geleceğiyle ilgili bir çok fikir ortaya atıldı. XRP sıfırlanacak mı? yoksa bu fiyatlar alım için çok iyi fırsat mı? ikilemi arasında gidip gelen yatırımcıların kararsızlıkları devam ediyor.

Biz de bir süre daha XRP’nin fiyat hareketlerinin izlenmesi gerektiğini ve bu olumsuz hava dağılana veya en azından soğuyana kadar XRP’ye bulaşmamak gerektiğini düşünüyoruz.

XRP’nin haber akışı genel olarak XRP yatırımcısını üzecek cinsten. Peki hiç mi olumlu düşünen yok? SEC’in XRP’ye dava açması konusunda Ripple’ın ortakları ne diyor buna bakalım.

Japonya merkezli finansal hizmet şirketi SBI Group, Ripple’ın üst düzey ortaklarından birisi. Şirketin CEO’su Yoshitaka Kitao tarafından gün içerisinde, dava ile ilgili paylaşılan basın açıklamasında önemli ayrıntılar yer alıyor.

SBI, SEC’in açtığı davanın etkisinin küçük olacağına inanıyor. Ripple müşterilerinin %90’ının ABD dışında bulunduğuna dikkat çekilen açıklamaya göre, işlem hacminin de %80’i ABD dışından yapılıyor. Bu ve benzeri kriterlere dayanan SBI, Ripple ve SEC arasındaki sorunların ağır sonuçlar doğurmayacağını düşünüyor. SBI’nın Ripple’daki yatırım hacminin %8.76 olduğu biliniyor.

İlgili Haber
Ripple (XRP), Kendi Evi ABD'de Neden Popüler Değil ?

Konuyla ilgili yorum yapan diğer bir Ripple ortağı ise, küresel para transferi devi olan Moneygram. Moneygram, SEC’in Ripple aleyhine açtığı davanın kendi işi üzerinde potansiyel bir etki oluşturup oluşturmayacağını gözlemlemek için süreci izleyeceğini aktarmakla yetindi. Konuya ilişkin başka bir açıklama yapmadı.

İlgili Haber
MoneyGram CEO'su: "Ripple (XRP) ile Sınırları Zorluyoruz."
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu