BitcoinHaberlerKripto Para

Rusya Maliye Bakanı Kripto Para Yasası İçin Tarih Verdi!

Anton Siluanov kripto paralar ile ilgili konuştu.

Kripto para birimlerinin belirli sınırlamalar dahilinde düzenlenmesi gerektiğini düşünen Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, yeni açıklamalarda bulundu.

Anton Siluanov, Maliye Bakanlığının kripto para birimlerinin dövizde olduğu gibi ruble ile de takasına izin vermek istediğini söyledi.

Maliye Bakanı ayrıca kripto para birimlerinin varlıklarının yasaklanmasından ziyade vergilendirilmesini istediğini ifade etti.

Kripto para madenciliğine de değinen Siluanov, madenciliğin yasallaştırılmasını konusunun da tartışıldığını belirtti.

Merkez bankasının yasaklayıcı yaklaşımının aksine kripto paralar ile düzenleme yapılmasının gerektiğini düşünen Maliye Bakanı Siluanov, kripto para birimleriyle ilgili yasa tasarısının bu yıl kabul edilmesini beklediğini söyledi.

İlgili Haber
Rusya Maliye Bakanı'ndan Yeni Kripto Para Açıklaması!

Rusya’da Kripto Para Konusunda Neler Olmuştu?

Rusya Merkez Bankası, finansal istikrarsızlığa neden olabileceği endişeleri nedeniyle kripto para ticareti ve madenciliğini tamamen yasaklamayı öneriyor.

Ancak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dahil maliye bakanlığı bu konuda merkez bankası ile aynı fikirde değil. Bu bağlamda Putin yetkilileri bir uzlaşma bulmaya çağırmıştı.

İlgili Haber
Son Dakika! Putin'den Kripto Para Açıklaması: "Aranızda Anlaşın"

Bu bağlamda Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, ülkedeki kripto para düzenlemesini görüşmek üzere Maliye Bakanı Anton Siluanov ve Başbakan Yardımcısı Dmitry Grigroenko ile bir araya geldi.

Ancak taraflar yaptıkları toplantıda kripto para birimlerinin nasıl düzenleneceği konusunda bir anlaşmaya varamadı.

İlgili Haber
Rus Yetkililer Kripto Paralar Konusunda Uzlaşamadı!

Rusya Maliye Bakanı yaptığı her açıklamada kripto paraların yasal düzenlenmesinin ülkenin ekonomisine olumlu katkı sağlayacağını belirterek yasal olarak düzenlemek gerektiğini söylüyor.

İlgili Haber
Rusya Maliye Bakanı: "Kripto Paraları Yasal Olarak Düzenlemeliyiz!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu