BitcoinHaberlerKripto Para

Rusya Maliye Bakanı’ndan Yeni Kripto Para Açıklaması!

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov kripto paralar hakkında konuştu.

Rusya Merkez Bankası ve hükümet yetkilileri arasında kripto paraların yasal olarak düzenlenmesi konusunda uzlaşma sağlanamamasının ardından konuşan Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, merkez bankasının istediği gibi bir yasaklamaya gerek olmadığını söyledi.

Reuters’in haberine göre merkez bankasının savunduğu gibi kripto paraları yasaklamak istemediğini söyleyen Anton Siluanov, yaptığı  açıklamada maliye bakanlığı ile merkez bankasının kripto paraların düzenlenmesi konusunda yaklaşık bir buçuk yıldır tartıştıklarına dikkat çekti.

Bu bağlamda Siluanov kripto para düzenlemesi ikileminin çözülmesinde hükümetin yardımcı olmasını beklediğini dile getirdi.

“Kripto para anlaşmazlığı konusunda üst düzey yetkililere gidip bu konudaki anlaşmazlıkları çözmeye çalışacağız.”

Maliye Bakanı Siluanov, bu hafta sonuna kadar Rus vatandaşlarının yıllık işlemlerde yaklaşık 5 milyar dolarlık kullandığı kripto para birimlerinin nasıl düzenleneceğine ilişkin tekliflerini hükümete sunacağını ifade etti.

Çin’in Yöntemlerini Kullanmıyoruz!

Siluanov, Çin hükümetinin kripto para yaklaşımını örnek göstererek Rusya’nın kripto para birimleri konusunda daha fazla düzenlemeye ihtiyacı olduğunu söyledi.

“Kripto para birimlerini yasaklarsak interneti de yasaklamamız gerekir. Çin’in kullandığı yöntemleri kullanmıyoruz.”

Maliye bakanlığının kripto para madenciliğinin yasaklanmaması gerektiğini düşündüğünü belirten Siluanov, yasaklamak yerine madenciliğin yasallaştırılması ve vergilendirilmesi gerektiğine inanıyor.

Siluanov, kripto piyasasındaki oyuncuları belirlemek için bankalar ve borsaların kullanılması gerektiğine inandığını da ekledi.

Hatırlanacağı üzere Rusya Merkez Bankası, finansal istikrarsızlığa neden olabileceği endişeleri nedeniyle kripto para ticareti ve madenciliğini yasaklamayı önermişti.

Ancak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dahil maliye bakanlığı bu konuda merkez bankası ile aynı fikirde değil. Zira Putin yetkilileri bir uzlaşma bulmaya çağırmıştı.

İlgili Haber
Rus Yetkililer Kripto Paralar Konusunda Uzlaşamadı!
İlgili Haber
Son Dakika! Putin'den Kripto Para Açıklaması: "Aranızda Anlaşın"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu