Kripto HaberleriBitcoinRus Yetkililer Kripto Paralar Konusunda Uzlaşamadı!

Rus Yetkililer Kripto Paralar Konusunda Uzlaşamadı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz haftalarda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Merkez bankası ile hükümet yetkililerini kripto paralar konusunda uzlaşmaya davet etmişti.

İlgili Haber
Son Dakika! Putin'den Kripto Para Açıklaması: "Aranızda Anlaşın"

Putin’in uzlaşmaya çağrısı sonrası taraflar görüşmeye başlamıştı. Bu bağlamda Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, ülkedeki kripto para düzenlemesini görüşmek üzere Maliye Bakanı Anton Siluanov ve Başbakan Yardımcısı Dmitry Grigroenko ile bir araya geldi.

Bloomberg’in haberine göre bu toplantıdan uzlaşma çıkmadı. Rusya merkez bankası ile hükümet yetkilileri bugün yaptıkları toplantıda kripto para birimlerinin nasıl düzenleneceği konusunda bir anlaşmaya varamadı.

Konu ile ilgili Merkez Bankası yada Maliye Bakanlığından henüz herhangi bir açıklama gelmedi.

Rusya Merkez Bankası Yasak Konusunda Israrlı!

Rusya’da kripto paraların düzenlenmesi konusunda Merkez Bankası ile hükümet yetkilileri arasında fikir ayrılığı yaşanıyor.

Merkez bankası, kripto paraların ülkenin finansal sistemi açısından tehdit olduğunu ve yasa dışı faaliyetlerde kullanıldığı iddialarını öne sürerek Rusya’daki tüm kripto faaliyetlerine genel bir yasak önerirken hükümet yetkilileri genel kripto yasağından ziyade belirli sınırlamalar dahilinde düzenleme yapılmasını destekliyor.

Hükümet yetkilileri ülkedeki belirsizlik nedeniyle yatırımcıların diğer ülkelere yönlendiğini bu bağlamda da daha fazla yabancı yatırımcı çekebilmek adına kripto paraların düzenlenmesi gerektiğini söylüyor.

Bu bağlamda ilgili hükümet yetkilileri kripto sektörü için düzenlemelerin nasıl olacağı konusunda taslak bir çalışma yayınlamıştı.

Zira Başkan Putin de genel bir yasaktan ziyade kripto paraların düzenlenmesini desteklediğini söylüyor.

Kripto para düzenlemesi konusunda Maliye Bakan Yardımcısı Alexey Moiseev “Vatandaşların ve işletmelerin kripto piyasasındaki finansal araçları kullanabilmesi için açık ve şeffaf kurallar oluşturmamız gerekiyor. Kripto paralar konusundaki açık düzenlemeler, paralel bir finansal sistemin ortaya çıkma olasılığını engeller.” dedi.

İlgili Haber
Rusya Maliye Bakanı: "Kripto Paraları Yasal Olarak Düzenlemeliyiz!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları