binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBlockchainSahte Kimliklerle Mücadele için Mastercard Gözlerini Blockchain'e Dikti

Sahte Kimliklerle Mücadele için Mastercard Gözlerini Blockchain’e Dikti

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Mastercard’dan yeni yayınlanan bir patent başvurusu, ödemeler devinin kimlik verilerini korumak için Blockchain zincirine baktığını gösteriyor. Sahte kimliklerle mücadele edebilmek için bir adım olduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz Perşembe günü ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından yayınlanan bir uygulamada Mastercard, kimlik verilerini almak ve saklamak için yarı özel veya tamamen özel bir Blockchain alt yapısının kullanılacağı bir sistemi açıkladı. Bir sokak adresi, vergi kimlik numarası ve daha fazla veriyi saklama olanağı sunuluyor.

Sahte Kimliklerle Mücadele Adına Atılan Adım

Şirket, Eylül 2017’de sunulmuş olan dosyalamada, teknolojinin, sistemlerinde sahte kimlik verilerinin kullanımını engellemesine yardımcı olabileceğini belirtiyor. Mastercard yetkilileri aynı zamanda şunları da belirtiyor:

“Kimlik ve kimlik bilgilerinin depolanması için bir Blockchain zincirinin kullanılması amaçlanıyor. Bu verilerin doğru bir şekilde doğrulanmasını sağlayabilen ve aynı zamanda bu tür verilerin üretilmesini engelleyebilecek şekilde değiştirilemeyen bir depolanma sağlanabilir.”

Sahte kimliklerle mücadele edilme konusunda şirket tarafından şu detaylar da verildi:

“Böyle durumlarda, bir kimliğin yanlış bir kimliği göstermesi, özdeş olmayan bir bireyle veya bir varlıkla etkileşime yol açmabilir. Bu nedenle, kimlik ve kimlik bilgilerinin değişmez şekilde depolanmasını sağlamak için teknik bir çözüme ihtiyaç vardır. Bu, imalat ve yanlışlıkları engelleyebilir.”

Mastercard geçtiğimiz hafta, İrlanda’da bir ofiste çalışmak için Blockchain zinciri uzmanları da dahil olmak üzere 175 yeni teknoloji geliştiricisini işe aldığını açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail