fbpx
BlockchainHaberler

Sahte Kimliklerle Mücadele için Mastercard Gözlerini Blockchain’e Dikti

Mastercard’dan yeni yayınlanan bir patent başvurusu, ödemeler devinin kimlik verilerini korumak için Blockchain zincirine baktığını gösteriyor. Sahte kimliklerle mücadele edebilmek için bir adım olduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz Perşembe günü ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından yayınlanan bir uygulamada Mastercard, kimlik verilerini almak ve saklamak için yarı özel veya tamamen özel bir Blockchain alt yapısının kullanılacağı bir sistemi açıkladı. Bir sokak adresi, vergi kimlik numarası ve daha fazla veriyi saklama olanağı sunuluyor.

Sahte Kimliklerle Mücadele Adına Atılan Adım

Şirket, Eylül 2017’de sunulmuş olan dosyalamada, teknolojinin, sistemlerinde sahte kimlik verilerinin kullanımını engellemesine yardımcı olabileceğini belirtiyor. Mastercard yetkilileri aynı zamanda şunları da belirtiyor:

“Kimlik ve kimlik bilgilerinin depolanması için bir Blockchain zincirinin kullanılması amaçlanıyor. Bu verilerin doğru bir şekilde doğrulanmasını sağlayabilen ve aynı zamanda bu tür verilerin üretilmesini engelleyebilecek şekilde değiştirilemeyen bir depolanma sağlanabilir.”

Sahte kimliklerle mücadele edilme konusunda şirket tarafından şu detaylar da verildi:

“Böyle durumlarda, bir kimliğin yanlış bir kimliği göstermesi, özdeş olmayan bir bireyle veya bir varlıkla etkileşime yol açmabilir. Bu nedenle, kimlik ve kimlik bilgilerinin değişmez şekilde depolanmasını sağlamak için teknik bir çözüme ihtiyaç vardır. Bu, imalat ve yanlışlıkları engelleyebilir.”

Mastercard geçtiğimiz hafta, İrlanda’da bir ofiste çalışmak için Blockchain zinciri uzmanları da dahil olmak üzere 175 yeni teknoloji geliştiricisini işe aldığını açıkladı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box