Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiSakarya Üniversitesi’nde Bitcoin Madenciliği Yapıldığı İddiası

Sakarya Üniversitesi’nde Bitcoin Madenciliği Yapıldığı İddiası

Takip et

Sakarya Üniversitesi ile ilgili olarak belki de akla gelip gelebilecek en uber iddia bugün gerçek oldu. Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden birisi olan ve 90 bin civarında öğrencisi bulunan Sakarya Üniversitesi’nin bugünlerde kripto para madenciliği dolayısı ile bilgi işlem sunucularının çok fazla yavaş olduğu ve bununla birlikte okulun tüm sunucularında yaşanan yavaşlık dolayısı ile hiçbir yapılan sorgulamalara yanıt alınamadığı Sakarya Üniversitesi öğrencileri tarafından okul yönetimine bildirildi.

Okul yönetimi konu ile ilgili olarak hemen soruşturma başlattı ve bunun ardından okulun sunucuları üzerinden Bitcoin madenciliği yapıldığını saptadı. Olayla ilgili okul yönetimi hemen soruşturma başlatırken, konu ile ilgili olarak öğrencilere ise açıklama yapılmadığı öğrenildi.

Teknokent İddiası Doğrulandı

Sakarya Üniversitesi’ne bağlı olan yakınlardaki Teknokent‘te de Bitcoin madenciliği yapıldığı ve bununla ilgili güç kaynağının arıza yapmasından hemen sonra durumun anlaşıldığı, ancak ilgili madencilik yapan şirket hakkında soruşturma başlatılmadığı öğrenildi. Okul yönetiminin bu konuda nasıl adımlar atacak olduğu öğrenciler adına büyük önem taşırken, henüz daha nasıl adımlar atılacağının bir bilgisi bulunmuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları