fbpx
1xbit
Bitcoin MadenciliğiHaberlerKripto Para Madenciliği

Sakarya Üniversitesi’nde Bitcoin Madenciliği Yapıldığı İddiası

Nexo

Sakarya Üniversitesi ile ilgili olarak belki de akla gelip gelebilecek en uber iddia bugün gerçek oldu. Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden birisi olan ve 90 bin civarında öğrencisi bulunan Sakarya Üniversitesi’nin bugünlerde kripto para madenciliği dolayısı ile bilgi işlem sunucularının çok fazla yavaş olduğu ve bununla birlikte okulun tüm sunucularında yaşanan yavaşlık dolayısı ile hiçbir yapılan sorgulamalara yanıt alınamadığı Sakarya Üniversitesi öğrencileri tarafından okul yönetimine bildirildi.

Okul yönetimi konu ile ilgili olarak hemen soruşturma başlattı ve bunun ardından okulun sunucuları üzerinden Bitcoin madenciliği yapıldığını saptadı. Olayla ilgili okul yönetimi hemen soruşturma başlatırken, konu ile ilgili olarak öğrencilere ise açıklama yapılmadığı öğrenildi.

Teknokent İddiası Doğrulandı

Sakarya Üniversitesi’ne bağlı olan yakınlardaki Teknokent‘te de Bitcoin madenciliği yapıldığı ve bununla ilgili güç kaynağının arıza yapmasından hemen sonra durumun anlaşıldığı, ancak ilgili madencilik yapan şirket hakkında soruşturma başlatılmadığı öğrenildi. Okul yönetiminin bu konuda nasıl adımlar atacak olduğu öğrenciler adına büyük önem taşırken, henüz daha nasıl adımlar atılacağının bir bilgisi bulunmuyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı