Kripto HaberleriBitcoinSEC Başkanından Yeni Kripto Para Açıklaması: Yeni Kripto Para Emirleri Neyi Hedefliyor?

SEC Başkanından Yeni Kripto Para Açıklaması: Yeni Kripto Para Emirleri Neyi Hedefliyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para sektörü bugün çok kritik bir değişime tanıklık ediyor ve ABD bu değişimi başlatan ülke oldu. ABD Başkanı Joe Biden‘ın günlerden beri beklenen kripto para emirleri yayınlandı.

İlgili Haber
Son Dakika! Beyaz Saray Biden'ın Kripto Para Emirlerine İlişkin Detayları Yayımladı!

SEC Başkanı da Açıklama Yaptı

Beyaz Saray tarafından yayınlanan emirler, kripto para sektöründe olumlu bir etki yaşattı ve Bitcoin (BTC) kısa süre içerisinde %8 yükseliş elde etti. BTC bir anda 42.000 dolar direncini zorlamaya başlarken, altcoinler de bunu takip etti. Peki ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) cephesinden bunun hakkında nasıl bir açıklama geldi?

Kripto para sektörüne yönelik pek dostça olmayan tavırları ile anılan SEC Başkanı Gary Gensler, bu yasaya bir tweet ile katıldı. Gensler, Biden’ın başkanlık emri ile asıl hedefin ne olduğunu ve neler yapacaklarını açıkladı.

SEC Başkanı, bu emrin devamında hükümet çapındaki iş arkadaşları ile önemli kamu hedeflerine ulaşmak için çalışmayı dört gözle beklediğini aktardı. Başkan Gensler, söz konusu hedeflerin ise “yatırımcıyı & tüketiciyi korumak, yasa dışı eylemlere karşı savunma ve finansal istikrarı sağlamak” olduğunu vurguladı.

Gensler’ın tam olarak bu açıklama öncesinde SEC aracılığıyla bir altcoinin kurucularını 124 milyon dolarlık dolandırıcılık ile itham etmesi ise tam olarak nelerin yaşanacağını akıllara getirdi.

İlgili Haber
SEC Bu Altcoini Dolandırıcı Olarak İlan Etti!

SEC, bu başkanlık kararnamesi ile kripto para projelerinin üzerine daha sert gidebilecek yetkiye sahip olacak olsa da Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada inovasyonun desteklenmesi de vurgulandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları