Kripto HaberleriHaberlerSEC Mahkemeden Yeni Bir Karar İstedi! "Ripple (XRP) Bizi Taciz Ediyor"

SEC Mahkemeden Yeni Bir Karar İstedi! “Ripple (XRP) Bizi Taciz Ediyor”

Takip et

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada yeni duruşma tarihi yaklaştıkça talepler ardı ardına geliyor.

Bir önceki celse bir çok talebini kabul ettirme noktasında mahkemeyi ikna etmeyi başaran Ripple, SEC’i zor duruma soktu.

6 Nisan tarihinde görülen celsede Hakim Sarah Netburn Ripple’ın SEC belgeleri üzerinde inceleme yapmasına izin veren bir emir imzaladı.

Ripple bu emir ile SEC’in kayıtları üzerinde keşif yaparak haklılığını ispat etmeye çalışıyor.

Davanın temelini oluşturan şeyin XRP’nin menkul kıymet olduğu iddiası olduğu göz önüne alındığında Ripple’ın bugüne kadar SEC tarafından uyarılmaması dikkat çekiyor.

Ripple müşterilerinin kendileri ile ilgili araştırma yaparken SEC’e soru sorduklarını ve SEC’in XRP için “ödeme aracı” tanımı yaptığını iddia ediyor.

SEC’in XRP’ye bakışındaki değişikliği anlamlandıramayan Ripple, ortada büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyor.

Ripple bu keşif emriyle olayların perde arkasını çözmek için eski başkan Jay Clayton’ın kişisel e-postaları dahil bir çok veriye ulaşmak istiyor.

Tam da bu noktada SEC mahkemeye başvurarak Ripple’ın keşif emrini sınırsız olarak kullanmak istediğini bunun kabul edilemez olduğunu belirtip keşfin sınırlandırılması istedi.

“Davalıların keşif sırasında yaptıkları gerçek niyetlerinin mahkemeyi oyalamak ve oyun oynamak olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Gerçek niyetleri delil aramak değil. SEC’i taciz etmeye ve davayı asıl konusunda saptırmaya çalışıyorlar.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber
XRP Yatırımcılarının Tepki Gösterdiği Konu İçin Duruşma Tarihi Verildi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları