Haberler

SEC Yetkilisi: Bazı Konularda Doğru Adım Atmadık

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkilisi Heister Peirce.

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkililerinden olan Heister Peirce, kripto para ve Blockchain teknolojisi konularında bazen yeterli adımları atmadıklarını ve yeterli adımları atmadıklarından dolayı bazı kararları vermekte geç kaldıklarını ve bunun gelecekte ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nu etkileyebilecek olduğunu açıkladı.

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkililerinden olan Heister Peirce, Bitcoin ETF’si hakkında bir süre önce vermiş oldukları yasal kararların doğru olmadığını, Bitcoin ETF’sini kabul etmelerinin daha iyi olabilecek olduğunu açıkladı. SEC’in Blockchain kategorisinde ise yeterli adımları atmadığını ve en kısa sürede gerekli olan adımları atması gerektiğini düşünen Peirce, yatırımcıların gelecekte yaşayacak oldukları zorlukları engellemek için son sürat çalışmalarına devam ettiğini de sözlerine ekledi ve karar verirken daha hızlı davranmaları gerektiğini açıkladı.

SEC neden geç karar veriyor?

SEC’in geç ve kendi yetkilileri tarafından eleştirilen kararlarının arkasında birçok neden bulunuyor. SEC’in kararlarının bu kadar fazla eleştirilmesinin tek sebebi geç karar vermesi değil, zaman zaman istenen kararların verilmemesinden dolayı yaşanıyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı