HaberlerKripto Para

Singapur Kripto Paraları Araştıracak!

Singapur DeFi merkezi kurmayı planlıyor.

Son zamanlarda merkeziyetsiz finansta (DeFi) bir merkez kurma planları üzerinde çalışan Singapur, dijital varlıkların potansiyel kullanımlarını araştırmak için bir proje başlattı.

“Project Guardian” olarak adlandırılan projeyi Singapur Başbakan Yardımcısı Heng Swee Keat katıldığı “Asia Tech X Singapur 2022 Zirvesi” sırasında duyurdu.

Bu projede Singapur Para Otoritesi (MAS) proje kapsamında Singapur’un en büyük bankalarından biri olan DBS Bank, JPMorgan ve Marketnode gibi en iyi bankalar, dijital varlık şirketleri ve dijital altyapı firmaları ile işbirliği yapacak.

Pilot uygulamadaki katılımcılar dijital varlık kullanımı ve DeFi alanındaki uygulamalar için fizibilite çalışmasının yanı sıra finansal istikrar ile bütünlük risklerini ve düzenleyici çerçeveyi test edecek.

MAS’ın baş fintech sorumlusu Sopnendu Mohanty söz konusu projeyle ilgili şunları söyledi:

“Finans sektöründe gerçekleşen pratik deneyler yoluyla hızla gelişen bu dijital varlık ekosistemindeki duruşumuzu belirlemeye çalışıyoruz.

Project Guardian’dan öğrenilenler, risklerini azaltırken DeFi’nin faydalarından yararlanmak için gereken düzenleyici korkuluklar hakkında politika piyasalarını bilgilendirmeye hizmet edecek.”

Başbakan yardımcısı Keat, kripto para birimlerinin riskleri bulunmasına rağmen kripto sektörünün finansın geleceğini dönüştürme potansiyelini kabul etse de halen perakende yatırımcıların kripto para birimlerine yatırım yapmaması gerektiğine inanıyor.

Bununla birlikte MAS, kripto paralara temkinli yaklaşsa da ülkedeki kripto para benimsemesi hızla artıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu