coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSolana'da (SOL) Airdrop Sezonu Başlamış Görünüyor: Analist Sonraki Airdrop'lara Hak Kazanmak İçin...

Solana’da (SOL) Airdrop Sezonu Başlamış Görünüyor: Analist Sonraki Airdrop’lara Hak Kazanmak İçin Yapılması Gerekenleri Açıkladı

Son dönemde çokça piyasaya sürülen Solana airdrop'ları hakkında kripto para analisti yeni bir rehber hazırladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son dönemde sayıları artan JTO, JUP ve PYTH gibi Solana ağı airdrop’larının ardından kripto para analisti Miles Deutscher, gelecekteki potansiyel airdrop’lara katılmaya hak kazanabilmek için kendi tahminlerinden oluşan bir rehber hazırladı.

Bununla birlikte merkeziyetsiz finans dünyasının hack olayları, hırsızlıklar, geliştirici dolandırıcılıkları gibi istenmeyen olaylar ile dolu olduğunu ve bu alanın henüz tam anlamıyla olgunlaşmadığı konusunda da uyarmak gerekiyor.

İşte Deutscher’ın hazırladığı Solana airdrop rehberi:

MarginFi

MarginFi, Solana’da çeşitli varlıkların ödünç alınmasına ve verilmesine olanak tanıyan bir para piyasası. Resmi olarak bir ‘sadakat puanları’ programını başlattılar ve analiste göre bu da muhtemelen bir airdrop’a katkıda bulunacak. Analistin açıklamasında göre puan kazanmak için MarginFi’de varlık ödünç verilebilir, varlık ödünç alınabilir, diğer kullanıcılar MarginFi’ye yönlendirilebilir veya SOL’da LST olarak stake edilebilir.

Drift Protocol

Drift perpetual merkeziyetsiz bir borsa (DEX) olarak biliniyor ve analiste göre Solana üzerine kurulu en iyi DEX’lerden biri. Analist, airdrop almaya hak kazanmak için öncelikle cüzdanların Drift’e bağlanmasını, borsada işlem yapılmasını, Drift Likidite Sağlayıcısına (DLP) likidite sağlanmasını ya da Drift Sigorta Fonu Vault’larına varlık yatırılması gerektiğini tahmin ediyor. Analiste göre airdrop için ana öncelik işlem hacmi oluşturmak.

Jupiter

Jupiter, analiste göre kullanıcıların Solana’daki en iyi swap oranlarını almalarını sağlayan bir DEX aggregatörü. Analiste göre airdrop almaya hak kazanmak için platform üzerinde swap yapılabilir, limit emirleri belirlenebilir, köprüler kullanılabilir ya da perp ticareti gerçekleştirilebilir.

Jupiter kısa bir süre önce ilk airdrop için snapshot aldı ancak analist sonraki turlar için halen airdrop farm’lanabileceğini düşünüyor.

Zeta Markets

Analiste göre Zeta Markets, kullanıcıların kripto piyasası hareketlerine ve olaylarına karşı riskten etkili bir şekilde korunmalarını sağlayan bir opsiyon ticaret platformu. Analist, Zeta’nın, gelecekteki bir airdrop’a işaret edebilecek resmi bir puan sistemine sahip olduğunu belirtiyor.

Analiste göre airdrop ile sonuçlanabilecek puan sisteminde kullanıcının oluşturduğu her bir hacim için z-skoru 1 artıyor.

İlgili Haber  Unutulan Altcoin Zinciri Yeni Özellik ile Canlandı: Fiyatta da Artış Var

Tensor

Analiste göre Tensor, Solana NFT’leri için önde gelen NFT pazar yeri. Platformun BLUR’a benzer bir resmi puan sistemi bulunuyor. Kullanıcıların puan biriktirmek için en büyük 100 Solana NFT koleksiyonundan birinden NFT listelemeleri, bunlara teklif vermeleri ya da bunlardan likidite sağlamaları gerekiyor.

Phantom

Analiste göre Phantom, 3 milyondan fazla kullanıcısıyla Solana’daki en popüler cüzdan. Analiste göre bu altcoin airdrop’una hak kazanmak için Phantom cüzdanı oluşturmak ve cüzdan üzerinden token swap’ı gerçekleştirmek gerekebilir. Airdrop tabii ki henüz teyit edilmedi.

Meteora

Analiste göre Meteora, Solana’da getiri altyapısı sağlayarak sermaye verimliliğinin yüksek olmasını amaçlayan otomatik piyasa yapıcı havuzları sunuyor. Platform, kısa bir süre önce airdrop dağıtacağını onaylayan Jupiter ile aynı ekibe sahip. Analiste göre airdrop için hak kazanılabilmesi için platformdaki “dinamik vault’lara” likidite yatırılabilir ya da riskli bir seçenek olarak LP’lere küçük miktarlarda varlık yatırılabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail