BitcoinHaberler

Son Dakika! ABD Karıştı, VIX Yükseldi Bitcoin (BTC) Düştü! Son Durum Ne?

ABD'de yaşanan protestolar piyasaları etkiledi.

ABD’de olaylı geçen başkanlık seçimlerinin yankıları devam ediyor. Çok kısa süre önce binlerce Trump destekçisi protestocu, ABD kongre binası önünde toplandı.

CNN’in son dakika haberlerine göre, göstericiler kongre binasına kadar girmeyi başardı. Görevliler tarafından meclis üyelerine masaların altına saklanamaya hazır olun çağrısı yapıldı. Göstericilerin ihlallerinin artması üzerine Kongre binasının tamamının kapatıldığı bildirildi.

Başkan Trump, bugün yaptığı “Amerika’yı Kurtarın Yürüyüşü” nde destekçilerine 2020 seçimlerini kaybettiğini “asla kabul etmeyeceğine” söz verdi ve Kongre’nin Seçim Kurulu sertifikasına meydan okuma teklifini desteklemeyi reddeden Cumhuriyetçileri tehdit etti.

Olayların artması üzerine, Kongre’de Biden’ın başkanlığının tescil edileceği görüşmeler durduruldu. ABD’nin başkenti Washington’da gösteriler nedeniyle 12 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Olayların patlak vermesinin ardından dolar endeksi, 89.7 seviyelerinden 89.3 seviyelerine kadar geriledi. Türkiyede’de dolar 7.3 TL Euro ise 8.9 TL seviyelerine kadar geriledi.

Piyasalardaki korku ve belirsizliği ölçen CBOE Volatility endeksi de olaylara tepki vererek, 22 seviyelerinden 25 seviyelerine kadar sert şekilde yükseldi.

Olayların duyulmasının ardından 35.900 dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin, 1500 dolarlık bir düşüşle 34.300 dolar seviyelerine, 1210 dolar seviyelerine kadar yükselmiş Ethereum’da yeniden 1120 dolar seviyelerine geriledi.

Gün içerisinde güzel karlar getiren bir çok coinde de geri çekilme görüldü.

Doların zayıflaması her ne kadar genel olarak Bitcoin gibi arzı sınırlı varlıkların fiyatlarını olumlu etkilese de, ABD’de yaşanması muhtemel bir iç savaş veya yönetim krizinde şüphesiz tüm varlıklar ilk aşamada olumsuz tepki verecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Ukan amma yalan atıyon atiyon be bitcoin nereye düştü körmüsün la tipe bak

Kerem Albayrak

Dünyadan haberin yok kardeş yüzde 5 silkeleme oldu stop olduk sen neyin kafasındasın asıl?


Başa dön tuşu