BitcoinHaberler

Son Dakika: FED Tutanaklarında Kripto Para Detayı!

Beklenen toplantı tutanakları yayımlandı.

Amerika Merkez Bankası FED, 25-26 Ocak tarihinde gerçekleştirdiği toplantıya ilişkin tutanakları yayımladı.

Tutanakların yayımlandığı ilk dakikalarda Dolar endeksi ve ABD 10 yıllıklarında sert düşüşler görülürken Bitcoin yeniden 44.000$ seviyesinin üzerine çıktı.

ABD 10 Yıllıkları

DXY

Bitcoin

Kripto Paraları Konuşmuşlar

Toplantı tutanaklarına göre, Ocak ayı FED toplantısında kripto paralarla ilgili de değerlendirilmelerde bulunuldu.

FED tutanaklarında kripto paralara  ilişkin şu değerlendirmelere yer aldı.

” (Finansal istikrara ilişkin risklerle ilgili olarak) Personel, kripto varlıklarının piyasa değerinin son on yılda önemli ölçüde arttığını ve geçen yılın sonlarından bu yana büyük düşüşler de dahil olmak üzere önemli dalgalanmalar yaşadığını belirtti.

Bazı katılımcılar, kripto varlıklardaki ve merkezi olmayan finans platformlarındaki hızlı büyüme ile bağlantılı olarak finansal istikrara yönelik artan risklere dikkat çekti.

Birkaç katılımcı, yüksek kaldıraçlı, banka dışı finansal kuruluşlarla ilişkili risklere veya ana para piyasası fonlarının ani bir likidite çekilmesine karşı potansiyel kırılganlığına dikkat çekti.”

Tutanaklar yeni yayımlandığı için incelenmeye devam ediyor. Daha fazla detay ve son dakika gelişmeler için aşağıdaki bağlantıdan twitter hesabımızı takip edin.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber
Bitcoin'de FED Tutanakları Bekleniyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu