Ethereum

Sony Playstation 5 İle Ethereum (ETH) Madenciliği Devri Başladı!

Sony Playstation 5 ile Ethereum madenciliği yaptılar.

Türkiye’de çok konuşulan ancak belirli bir azınlığın satın alabildiği Playstation 5’e ulaşmak artık çok daha zor olabilir. Özellikle Ethereum madenciliğinin ağdaki ölçeklenebilirlik sorunu nedeniyle inanılmaz kazançlı olduğu biliniyor.

Bu sebeple madencilerin son teknoloji bütün ekran kartlarını satın aldıkları ve ekran kartı fiyatında patlama yaşanmasına neden olduğu da bilinmekte.

Madenciler bununla da yetinmeyip içerisinde son model ekran kartı olan bütün dizüstü bilgisayarları bile almaya başlamıştı. Şimdi ise sıra Sony tarafından üretilen Playstation 5’lere gelmiş gibi gözüküyor.

İlgili Haber
Siz Kahvenizi Yudumlarken Laptopunuz Ethereum (ETH) Kazansın İster Misiniz?

Sony Playstation 5 İle Ethereum Madencilik Devri

Sony’nin piyasaya sürdüğü Playstation 5’in içerisinde AMD Ryzen işlemci bulunuyor ve bunun 8 çekirdekli 3,5 GHZ’a kadar kapasiteye sahip olduğu belirtiliyor. GPU olarak ise AMD Radeon RDNA 2 mimarisine sahip 2.23 GHZ’lık kapasiteye sahip olan Playstation 5, Ethereum madencilerinin yeni tercihi oldu.

Çinli madencilerin Playstation 5 üzerinde bazı değişiklikler yaparak bununla resmen madencilik yaptıkları görülüyor. İnternette dolaşan bu ekran görüntüsüne bakıldığında PS5’in 98.75 MH/s oranında madencilik gücüne sahip olduğu görülüyor. Enerji tüketimi ise 211 W olarak gözükmekte.

Mevcut hesaplamalara göre ise bunun haftalık 46,59 dolarlık getiri sağlaması mümkün. Tabii ki bu hesaplama Çin’deki elektrik tüketim ortalaması baz alınarak yapılmakta. Ethereum madencilerinin favori cihazının ise RTX 3070 ekran kartı olduğu biliniyor.

PlayStation5

Ethereum ağındaki işlem ücretlerinde düzelme olmadıkça da bu çılgınlığın kaldığı yerden devam etmesi muhtemel gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Hakan

İmkansız ekran kartı takmadan


Başa dön tuşu