coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSürpriz Altcoinde Geliştiriciler, Enflasyon Oranını Sıfıra İndirebilecek Öneriyi Oylamaya Sundu

Sürpriz Altcoinde Geliştiriciler, Enflasyon Oranını Sıfıra İndirebilecek Öneriyi Oylamaya Sundu

Normal şartlarda enflasyon oranı sıfıra indirilemeyen altcoinde geliştiriciler yeni bir öneriyle topluluğun karşısına geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Cosmos ekosistemindeki geliştiriciler, önemli bir adım atarak Cosmos ağının yerel kripto parası olan ATOM’un minimum enflasyonunu %0’a indirmeyi teklif etti.

Öneri, Cosmos ekosisteminde bir stake etme ve aktarma merkezi olan StakeLab tarafından 9 Ocak’ta ortaya atıldı.

Şu anda ATOM’un enflasyon oranı %7 ile %20 arasında dalgalanıyor. Ancak, teklif kabul edilirse, enflasyon oranı %0 ile %20 arasında herhangi bir yere düşürülebilir.

Teklif Cosmos topluluk forumunda hararetli bir tartışmaya yol açtı. StakeLab, önceki %7’lik asgari enflasyon oranına ilişkin özel bir endişeyi dile getirdi. Bu oranın, token arzının %100’ü stake edilmiş olsa bile, ağın yılda %7 oranında ek token üretmeye devam edeceği anlamına geldiğine dikkat çektiler. StakeLab bu durumla ilgili endişelerini dile getirerek, bunun hiçbir işlevsel blockchain modeline uymadığını belirtti.

İlgili Haber  Her Gün 1 Bitcoin Satın Alacaklarını Açıklamışlardı: El Salvador'un BTC Yatırımları Ne Durumda?

Öneride geliştiriciler, maksimum enflasyon oranının %20 olarak belirlenmesinin ardındaki mantığın, zincirin güvenliğine katkıda bulunanları cömertçe ödüllendirmek olduğunu söylediler.

Oylama 23 Ocak 2024 tarihinde sona erecek. Mevcut durumda token stake edenlerin %86.3’ü olumlu, %4.2’si olumsuz, kalan grup ise ya veto ya da çekimser şeklinde oy kullandı. Bununla birlikte %40’lık yeterli çoğunluk oy kullanmaması durumunda oylama yine de reddedilecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail