BitcoinHaberlerKripto Para

Tayland Borsası Kripto Paralara Entegre Oluyor!

Tayland Menkul Kıymetler Borsası Başkanı yeni bir dijital varlık borsası kurmayı planladıklarını açıkladı.

Son zamanlarda kripto para birimlerine yönelik düzenleyici çalışmalar yürüten Tayland’da kripto para piyasasıyla ilişkili yeni bir dijital varlık borsası başlatılacak.

Tayland Menkul Kıymetler Borsası (SET) Başkanı Pakorn Peetathawatchai Bloomberg ile yaptığı röportajda, SET’in 2022’de yatırım ve kamu hizmeti tokenleri gibi risk seçeneklerini etkinleştirerek yeni bir dijital varlık borsası başlatmayı planladıklarını söyledi.

Başkan Peetathawatchai, SET’in yeni dijital varlık borsasının doğrudan kripto para birimlerini içermese bile yeni platformun yine de Bitcoin gibi kripto para birimleriyle ilişkili olacağını belirtti.

Yeni dijital varlık borsası bir kripto para borsası ile entegre edilerek SET’te işlem yapmak isteyen yatırımcılar, işlemlerinden önce kripto para birimleri fiat para birimlerine dönüştürebilecek.

“Gücümüzü her zaman yatırım araçlarından aldık.

Bu bağlamda kripto para birimlerini itibari paraya dönüştürmek ve dijital ve geleneksel varlıklarımıza yatırım yapmak için bir kripto para borsası ile bağlantı kurmanın bir yolunu arıyorıyoruz.”

Tayland’ın Kripto Para Yaklaşımı!

Tayland Merkez Bankası, Menkul Kıymetler Borsası (SET) ve Maliye Bakanlığı (MOF) tarafından kripto paralar ile ilgili yürütülen ortak çalışma kapsamında kripto para birimlerinin barındırdığı riskleri azaltmak amacı ile kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılmasının düzenlenmesi gerektiği belirtilmişti.

Bu çalışmalar neticesinde kripto para birimlerinin ödemelerde kullanılmasının ülkenin finans sektörü için bir tehdit oluşturduğu belirtilmişti.

İlgili Haber
Tayland Kripto Paraların Ödemelerdeki Kullanımını Sınırlandırıyor!

Geçtiğimiz aylarda Tayland Maliye Bakanlığı ülkede hali hazırda kripto para ticareti yapan ve bundan kar elde eden herkesten herhangi bir ayrım yapmaksızın %15 oranında vergi alınacağını açıklamıştı. Ancak daha sonra alınan bir karar ile planlanan %15’lik vergide geri adım atıldı.

İlgili Haber
Tayland Kripto Para Vergisinde Geri Adım Attı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu