BitcoinHaberlerKripto Para

Tayland Kripto Para Kullanımını Yaygınlaştırmak İçin Vergileri Kaldırdı!

Tayland Maliye Bakanı kripto para ticaretindeki vergi kurallarını gevşettiklerini söyledi.

Geçtiğimiz Ocak ayında kripto para ticareti yapan herkesten alınması planlanan %15 oranındaki vergiden vazgeçtiklerini açıklayan Tayland Maliye Bakanlığı kripto para vergi kuralları üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Tayland Maliye bakanı Arkhom Termpittayapaisith bugünkü kabine toplantısındaki konuşmasında , ülkedeki kripto para sektörünü canlandırmak adına kripto ticaretindeki vergi kurallarını gevşettiklerini açıkladı.

Bakan Termpittayapaisith, devlet onaylı kripto para borsalarında gerçekleştirilen dijital varlık ticaretinin %7 katma değer vergisinden (KDV) muaf olacağını söyledi.

Termpittayapaisith,1 Nisan 2022’den Aralık 2023’e kadar geçerli olan vergi muafiyetinin merkez bankası tarafından çıkarılacak dijital para biriminin (CBDC) ticaretini de kapsayacağını belirtti.

Kripto para yatırımcıları borsa işlemlerinde ayrıca %15 stopaj vergisinden de muaf olacak. Zira Tayland hükümeti, kripto para topluluğundan gelen tepkilerin ardından kripto para işlemleri için planlanan %15 stopaj vergisini kaldırdığını duyurmuştu.

İlgili Haber
Tayland Kripto Para Vergisinde Geri Adım Attı!

Tayland Maliye Bakanı Termpittayapaisith son olarak, kabinenin yeni kurulan şirketlere doğrudan ve dolaylı yatırımlar için vergi indirimlerini de onayladığını belirtti.

Bu kapsamda ülkedeki kripto girişimlerine en az iki yıl yatırım yapan yatırımcılara 10 yıl süreyle (Haziran 2032’ye kadar ) vergi indirimi yapılacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu