Ekonomi

TCMB Faiz Kararını Açıkladı!

TCMB, faiz kararını açıkladı ve faiz inidirildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), az önce yaptığı açıklama ile resmen faizlerde indirime gitti. Merkez bankası, faiz oranlarını 100 baz puan düşürdü.

ABD Doları bu haber ile kısa süreliğine de olsa 15,76 TRY seviyesini görürken Euro da 18 seviyesine çok yaklaştı. Sterlin ise tarihinde ilk defa 21 TRY seviyesini görerek bu karar sonrasında rekor kırdı.

TCMB’nin daha önceki günlerde toplamda 4 milyar dolarlık rezerv satışı yaptığı ve ABD dolarını 15 TRY seviyesinde tutmak için adım attığı biliniyor. Buna ve Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu tarafından artık faiz indirimi yapılmayacağı odaklı açıklamaya rağmen faizin düşürülmesi, sert bir yükseliş yaşattı.

Bu kararın devamında ise bütün gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yapacağı konuşmaya çevrildi. Erdoğan, 15:00’te 2022 yılında uygulanacak asgari ücreti açıklayacak ve Erdoğan’ın konuşması esnasında da döviz kurlarında oynaklık gözlemlenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu