HaberlerKripto Para

Tesla’da Unvan Değişikliği “Master Of Coin” Bitcoin (BTC) ile İlgisi Var Mı?

Tesla'nın unvan değişiklilerini aktardık.

Bitcoin’de dalgalı bir pazartesi yaşanırken Tesla’dan enteresan bir haber geldi.

Şirket ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu bir belgede şirket CEO’su Elon Musk ve CFO’su Zach Kirkhorn’un unvanlarının değiştiğini bildirdi.

SEC sunulan belgede; “15 Mart 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Elon Musk ve Zach Kirkhorn’ın unvanları sırasıyla “Technoking of Tesla” ve “Master of Coin” olarak değiştirildi. Elon ve Zach ayrıca İcra Kurulu Başkanı ve Finans Direktörü olarak kendi pozisyonlarını koruyacaklardır.” denildi.

Tesla CFO’su Zach Kirkhorn’un “master of coin” ünvanını almasının, Bitcoin ile bir ilgisi olup olmadığı henüz bilinmiyor.

“Master Of Coin” unvanının, Game Of Thrones dizisinde kraliyet hazinesinden sorumlu olan ve hükümdara finansal konularda tavsiye veren bir karakterden de esinlenilerek seçilmiş olabileceği düşünülüyor.

Bitcoin’e yaptığı 1.5 milyar dolarlık yatırım sonrası kripto para severlerin odağı haline gelen Tesla’nın her adımı takip ediliyor. Tesla tarafından SEC’e verilen belgede “coin” kelimesinin geçmesi dahi birçok yatırımcıyı heyecanlandırdı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu