Kripto HaberleriHaberlerTRON Kurucusu: Satoshi Nakamoto Projemizle İlgileniyor

TRON Kurucusu: Satoshi Nakamoto Projemizle İlgileniyor

Takip et

Geçtiğimiz günlerde Justin Sun, çarpıcı bir proje açıklayacağını söylemişti ve bu açıklama yapıldı. Projenin adı Atlas Projesi ve amacı TRON’un BitTorrent sistemi ile entegrasyonu olacak. Böylelikle TRON milyonlarca kitleye ulaşmayı amaçlıyor.

TRON Vakfı kurucu ve CEO’su Justin Sun, sosyal medya üzeriden yaptığı bir açıklamada, Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto‘nun Atlas Projesi ile ilgilendiğini dile getirdi. 

Sun’un açıklamasına göre, Satoshi Nakamoto 3 Kasım 2008’den beri Atlas Projesi ile yakından ilgileniyor.

Kripto paralarla yakından alakalı olan bir isim William Ward, Satoshi Nakamoto’nun attığı e-postalardan birinde BitTorrent’den bahsettiğine dikkat çekti. Nakamoto bir kripto paranın parasal değere sahip olması için BitTorrent gibi büyük bir ağa aktarılması gerektiğini söylemişti.

Haberimizde de belirttiğimiz gibi, bir süre önce TRON Vakfı, BitTorrent’i satın almıştı. An itibari ile BitTottent’in 150 milyondan fazla kullanıcısını mevcut. Böylelikle TRON bu sistemi bünyesine katarak dünyanın en büyük merkezsiz internet sistemlerinden birinine sahip olmuş oldu.

TRON’un BitTorrent’i satın alması, Atlas Projesi’nin sadece bir parçası, projeyle ilgili tüm detayların 31 Ağustos tarihine kadar açıklanacağı bildirildi.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları