Ana SayfaAltcoinTürk Yatırımcıların Son Zamanlarda En Fazla Takip Ettiği 3 Altcoin Projesi Ne?

Türk Yatırımcıların Son Zamanlarda En Fazla Takip Ettiği 3 Altcoin Projesi Ne?

Takip et

2022 senesi kripto paralar için olumsuz geçse de Türkiye’nin kripto para denince hala dünyadaki ilk akla gelen ülkelerden birisi olduğu biliniyor. Her ne kadar en popüler kripto paralar Bitcoin ve Ethereum olsa da aslında yatırımcıların odağındaki coinler her zaman bunlar olmuyor.

CoinGecko verilerine göre 16 Temmuz tarihinde Türk yatırımcılar arasında en fazla popüler olan coinler şu şekilde karşımıza çıkıyor: CEEK Smart VR (CEEK), STEPN Green Satoshi Token on Solana (GST-SOL) ve Celsius Network (CEL)

Bu projelere yakından bakacak olursak:

CEEK projesi, sanal gerçeklik dünyasındaki kullanıcıları, sanatçıları ve sporcuları bir araya getiren Metaverse projesidir. Değişen dünya düzeni, pandemi gibi birçok küresel neden insanları dijital dünyaya yönlendirdi. Gelişmekte olan dijital dünyada herkes Metaverse yani sanal gerçekliği konuşuyor. Türklerin ilgi duyduğu en popüler Metaverse projeleri arasında ise CoinGecko verilerine göre CEEK bulunuyor.

İlgili Haber
CEEK Kritik Destek Seviyesinde, Önemli Seviyeler ve Yorumlar Neler? CEEK Analizi

STEPN Green Satoshi Token on Solana (GST-SOL) ise CoinGecko verilerine göre Türklerin en çok ilgi duyduğu ikinci kripto projesi oluyor. STEPN kendisini ”Web3 yaşam tarzı uygulaması” olarak tanıtmakta. Play-to-earn (oyna-kazan) modelinden esinlenerek kullanıcıların yürüyüş, koşu gibi fiziksel aktivitelerini kripto para ile ödüllendiriyor. Her ne kadar GST tokenin arkasındaki şirket olan STEPN, Çin’de 15 Temmuz itibariyle yasaklanmış olsa da Türk yatırımcıların hala en çok ilgilendiği coinler arasında bulunuyor.

İlgili Haber
STEPN, İkinci Çeyrek Gelir Miktarını Açıkladı: Geri Satın Alım ve Yakım Yapılacak!

CoinGecko verilerine göre Türkiye’de en popüler üçüncü kripto projesi ise Celsius Network (CEL). Kripto para borç verme platformu Cesius Network (CEL), kripto piyasasında olumsuz koşulları neden göstererek Haziran ayında para çekme ve tüm hizmetlerini durdurmuş ve ardından iflas başvurusunda bulunmuştu. Ancak şirket ile ilgili çıkan haberler sebebiyle bu süreçte CEL’in volatil bir şekilde fiyat dalgalanmaları yaptığı görüldü.

Türk yatırımcılar bu fiyat hareketlerini fırsat olarak görmüş olacak ki Türkiye’deki en popüler coinler arasında 3. sırada CEL token bulunuyor.

İlgili Haber
İflas Başvurusunda Bulunan Celsius'un Bilançosundaki Açık Miktarı Açıklandı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları