HaberlerXRP

Ünlü Avukat Ripple-SEC Davası Hakkındaki Son Gelişmeleri Aktardı!

Ünlü avukat James Filan, sosyal medya üzerinden Ripple ile SEC arasındaki davada yaşanan son gelişmeleri aktardı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple (XRP) arasında uzun süredir devam eden davada bu hafta önemli bir gelişme yaşanacak.

Taraflar Cuma günü özet karar için bir takvim önerisinde bulunacak.

Bununla birlikte Ripple avukatı James Filan, Ripple’ın daha erken bir takvim belirlemek isteyeceğini fakat SEC’in ise zaman kazanma yönünde oynayacağını iddia etti.

Filan son zamanlarda SEC’in işlemleri sürekli olarak geciktirmeye çalıştığını ve kısa süre önce de bir süre uzatması almayı başardığını altını çizdi.

Davadaki İlerlemeler Ripple’ın İstediğinden Yavaş Gidiyor

Filan yaptığı açıklamasında SEC’in dava sürecini erteleme çalışmalarına devam edeceğine inandığını söyledi.

Buna ek olarak ünlü avukat, yetkili kurumun söz konusu önergeyi herhangi bir engel olmadan kabul etmesinin sürpriz olacağını belirtti. Bununla birlikte taraflar ortak bir sonuca varabilirlerse mahkemenin işlemleri yapması kolaylaşacak.

İlgili Haber
Ripple (XRP) CEO'sundan SEC Davası ile İlgili Yeni Açıklama

Kripto para için kritik dava şu ana kadar çok sayıda ertelemeyle karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte Dr. Albert Metz’in raporuyla ilgili bilirkişi keşfinin 13 Mayıs’a kadar yeniden açılması da davadaki ertelemelere eklendi.

Avukat Filan bununla birlikte iki tarafın da birbirlerinin raporuna itiraz edeceğini düşündüğünü söyledi. Revize edilmiş raporların özet karar sürecinin bir parçası olması bekleniyor.

Filan buna ek olarak dava süreci olarak şunları söyledi:

“Tarafların kendi savunma belgelerini Haziran ayında sunacağı bir takvim göreceğimizi sanmıyorum. Özet karar önergeleri için daha gerçekçi bir zaman düşündüğümüzde bu belgelerin Temmuz ya da Ağustos ayında açılacağını söyleyebiliriz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu