Haberler

Ünlü CEO: “Bitcoin, Madenciler Sebebiyle Rekor Kıramıyor, Çünkü…”

Madenciler ağda rekabet istemiyor.

Bitcoin ile ilgili gelen olumlu haberler ve fiyatın yeniden ATH seviyesine yükselmesi, sadece risk iştahı yüksek yatırımcıları değil, bu işin emekçilerini de yeniden Bitcoin’e yönlendirdi.

Ağustos 2020’de Bitcoin fiyatında görülen artış, aynı oranda Bitcoin ağında da artışa neden oldu. Bitcoin madencilerinin iştahını kabartan fiyatlamalar sonrası, ağda yoğunluklar gözlendi. Bitcoin’de “madencilik zorluğu” tarihi zirvesine ulaştı.

İlgili Haber
Bitcoin Madenciliği Zorluğu %8.9 Arttı ! Nedenleri Haberimizde

2020 yılı itibariyle Bitcoin‘e yönelen kurumsal yatırımcılar, etkilerini sadece borsalar ve spot satışlarda değil madencilik alanında gösterdi. Büyük hisse senedi piyasalarında da listelenen Bit Digital, Fidelity ve Horizon Kinetics gibi büyük firmaların el attığı ve büyük yatırımları yapılan Bitcoin madenciliği sektörü de büyümeye devam ediyor.

Bitcoin madenciliğine artan bu ilginin temel nedenin Bitcoin fiyatlaması olduğunu belirten analistler, karlılığın artmasıyla ağdaki yoğunluğun paralel şekilde yükseldiğine dikkat çekiyor.

Katıldığı bir söyleşide madencilik konusuna dikkat çeken CryptoQuant Ceo’su Ki Young Ju, Bitcoin’in 20.000$ seviyesine çıkmasını istemeyen madenci topluluklarının satış baskısı oluşturduğunu iddia etti. Bitcoin’in önünün açık olduğunu ve madencilerin bu fiyatlardan BTC’lerini satmalarının mantıklı olmadığını aktaran Ju, madencilerin ağdaki rekabetin artmaması ve yeni yatırımcıların Bitcoin madenciliğine yönelmemesi için 20.000$ seviyesinin kırılmasını istemediklerini belirtti.

Büyük madenci havuzlarında ve kurumsal madencilerde büyük miktarda BTC olduğu düşünüldüğünde, madencilerin bu satış baskısını kolaylıkla oluşturabileceği biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu