BitcoinHaberler

Ünlü Milyarder Bitcoin’i Daha Fazla Destekleyeceğini Açıkladı. “1 Milyon BTC’si Var”

Ünlü milyarder Bitcoin'e yeniden ilgi duymaya başladığını açıkladı.

Tüm gözler yine Bitcoin‘in üzerinde. Hafta sonu iyi bir ivmelenme yakalayan Bitcoin’de, 20.000$ bu gece mi gelecek soruları akılları karıştırırken, BTC haber saati itibariyle 19.000$’ın üzerinden işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin tüm piyasayı ekrana kilitlemişken eski bir Bitcoin yatırımcısı olan milyarder Chamath Palihapitiya’da yatırımcıların yönlerini bulmalarını sağlayacak açıklamalarda bulundu. Risk sermayesi şirketi Social Capital’in Ceo’su olan Palihapitiya, 2013 yılında 1 milyon BTC almasıyla gündeme gelmişti. Yakın zamanda yaptığı röportajda Bitcoin’e olan ilgisinin yeniden canlandığını aktaran ünlü milyarder, Bitcoin’e destek olmak için daha fazla sesini çıkaracağını söyledi.

Bitcoin’i çok erken zamanlarda keşfeden ve fiyat 80$ civarındayken ilk alımını yapan Palihapitiya, ortalama 120$ maliyetle 1 milyon BTC sahibi oldu. Çok uzun süredir bu Bitconleri elinde tuttuğunu ve 130$’ı geçtikten sonra BTC almayı bıraktığını aktaran ünlü milyarder, bugün Dünya’nın yaşadığı küresel ekonomik krize karşılık, olumlu gelişmeler gösteren Bitcoin’e yeniden ilgi duymaya başladığını aktardı.

Bitcoin’i küresel ekonomik felaketlere karşı sigorta olarak gören Palihapitiya, Bitcoin’in kullanım alanın genişlemesiyle, hayalinin çok daha ötesinde bir konuma yükseldiğini belirti. Bitcoin’e olan desteğini daha yüksek sesle aktarması gerektiğini ancak bu konuda pasif kaldığını kabul eden ünlü milyarder, heyecanını başkalarına da aktaracağını ifade etti.

Daha önce Bitcoin için kısa vadeli 100.000$ ve uzun vadede 1.000.000$ hedeflerini koyan ünlü milyarder, herkesin en az 1 BTC’si olması gerektiği fikrini hala savunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu