BitcoinHaberler

Ünlü Milyarder Bitcoin’lerini Sattı Mı? İşte Son Açıklamaları

Ray Dalio Bitcoin hakkında konuştu.

ABD borsalarındaki kanama devam ederken, Bitcoin yeniden 29.000$’ın altına indi. Küresel piyasalardaki kayıplara nazaran Bitcoin iyi bir bölgede tutunmayı başarsa da sonrasına ilişkin edişeler her geçen gün artıyor.

Yüksek enflasyonun tartışıldığı bir düzlemde Bitcoin’in hisse senedi piyasalarıyla olan korelasyonu eleştirilse de, uzmanlar yeni bir varlık sınıfı olması nedeniyle bunun doğal olduğunu değerlendiriyor.

Son olarak Bridgewater Associates’in kurucusu milyarder Ray Dalio Bitcoin hakkında konuştu.

Bugün CNBC’de Squawk Box programına konuk olan ünlü milyarder portföyündeki az miktardaki Bitcoin’i tutmaya devam ettiğini ve Bitcoin’in son 11 yılda önemli başarılara imza attığını söyledi.

“Bitcoin’in son 11 yılda muazzam bir başarı elde ettiğini düşünüyorum. Hala portföyümün küçük bir yüzdesi Bitcoin’de. “

Bitcoin’in itibari para birimlerinin yerini alabileceği konusunda bazı kazanımlar elde ettiğini söyleyen Dalio, onun bir değer deposu olma pozisyonun çok daha ön planda olduğunu belirtti.

Dalio, önceki röportajlarında portföyünün %2’siyle Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamıştı.

Yüksek enflasyon ve durgunluk endişeleri arasında nakitte kalmanın ve hisse senetlerine yatırım yapmanın yanlış olduğunu düşünen Dalio, yatırımcıların reel getirisi olan varlıklara yönelmesi gerektiğini ifade etti.

“Nakit ve hisse senetleri çöptür. Reel getirisi olan yatırımlar en iyi yatırımlardır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu