BitcoinHaberler

US Bank, Bitcoin ve Bazı Altcoinler İçin Saklama Hizmeti Sunacak!

Bankaların kripto paralara olan ilgisi giderek arıyor.

CNBC’nin haberine göre ABD’nin en büyük 5. perakende bankası US Bank Bitcoin ve kripto para saklama hizmeti başlatıyor.

Haberde kripto para saklama hizmetinin bugün fon yöneticilerine sunulacağı belirtildi.

CNBC’ye konuşan US Bank varlık yönetimi ve yatırım hizmetleri bölümü başkan yardımcısı Gunjan Kedia bu hizmeti sunarken kripto para şirketi NYDIG’ten yararlanılacağını ve yatırımcıların Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi varlıklarının saklanmasına imkan tanınacağını belirtti.

Kedia’ya göre zaman içerisinde Ethereum gibi diğer varlıklar için de saklama hizmeti sunulması planlanıyor.

Kripto para birimlerine yönelik talebi karşılamak için pastadan pay almakta geç kalmak istemeyen bankalardan hamleler ardı ardında geliyor.

Perakende ve kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan talebi büyük bir hacim oluşturuyor. Bu hacimden faydalanmak isteyen bankalar yarışta yer almak istiyor.

Bankaların kripto para birimleri saklama hizmeti vermeye başlaması bu alanın meşruluğunu perçinleyen ve yatırımcılara güven veren bir unsur.

Bankanın bu hamlesinin müşterilerinden gelen talebi karşılamaya yönelik olduğu belirtildi.

ABD’de hali hazırda Bank Of New York Mellon, State Street ve Northern Trust gibi büyük bankalar kripto para saklama hizmeti sunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu