blank
BitcoinHaberler

Venezuela’nın Kripto Para Adımı Türkiye Ve İran’a Yaptırımları Arttırabilir!

ABD'nin yaptırıma boğduğu Venezuela'dan yeni açıklama.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro, ABD yaptırımlarını aşmak ve ithalat yapmak için “tüm kripto para birimlerini kullanacaklarını” açıkladı. Venezuelalı Nelson Bocaranda tarafından kurulan RunRun.es adlı internet sitesinde yayınlanan haberde Maduro yönetiminin Türkiye’den yakacak ve yiyecek ithal etmek için kripto para birimlerinden faydalanacak olduğunu belli ettiği ifade edildi.

Türkiye ve İran’ın Venezuela’ya altın karşılığında “yiyecek ve yakacak gönderdiği” iddiaları henüz bugün için ispatlanmış değil. Ancak Maduro’nun kripto paraları kullanarak Türkiye’den ürün ithal etmesinin (izin verilmesi halinde) ABD Başkanı Joe Biden’ın Türkiye’ye ve İran’a çok ağır yaptırımlar uygulamasına sebep olabileceği, ABD’nin gözetiminden kaçmanın mümkün olmayacağı iddia edildi.

Venezuela’ya ihracat yapmayı düşünen ve ürün ihraç eden ülkelerin ABD karşısında dikkatli hareket etmesini belirten Venezuela merkezli kaynaklar, ülkedeki Maduro rejimine destek veren ülkelerin de ‘suça ortak olduğunu’ ifade ediyorlar.

*Bu içerik RunRun.es ve çeşitli Venezuela kaynaklarına dayanarak hazırlanmıştır.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 Yorum


Başa dön tuşu