BitcoinHaberler

Visa Kurumların ve Bankaların Bitcoin (BTC) Alabilmesi İçin Kolları Sıvadı!

Visa'dan beklenen Bitcoin hamlesi geldi.

Bitcoin yeniden 36.000$ dolar üzerinde işlem görmeye başlamışken güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Dünyanın önde gelen ödeme ağı Visa kurumsal müşterilerinin ve ortaklarının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ticaretini yapabilmeleri için kolları sıvadı.

Bu konuda dijital bir banka olan First Boulevard ile işbirliği yapan Visa, First Boulevard ile birlikte müşterilerine sunmak için pilot uygulamalar başlatıyor. Bu uygulama sayesinde kurumsal müşterilerin ve bankaların Visa güvencesi altında kripto para alım-satım işlemi yapabilmesinin önü açılacak.

Visa müşterilerinin Bitcoin ve kripto para birimlerini saklamaları için de Anchorage ile anlaştı.

Bildiğiniz üzere Kripto para saklama kuruluşu Anchorage Ocak ayı içerisinde ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi’nden (OCC) şartlı onay alarak, ABD’nin ilk ulusal dijital varlık bankası oldu.

İlgili Haber
ABD'de Bir İlk! Kripto Varlık Bankası Anchorage, OCC'den Ulusal Banka Lisansı Aldı!

Visa’nın baş ürün sorumlusu Jack Forestell projeyle ilgili “Visa’yı dijital para birimleri ile 70 milyon tüccardan oluşan küresel ağımız arasındaki köprü yapmak için yola çıktık.” dedi.

Anchorage’ın kurucu ortağı ve başkanı Diogo Monica “Visa’nın kripto pilot programı, hem kriptonun bir varlık sınıfı olarak yaygınlaşması hem de ödeme finans hizmetlerine dahil edilmesi için önemli bir adımdır. Daha güvenli ve adil bir finansal gelecek için altyapı oluşturmak üzere Visa ve First Boulevard ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Visa’nın ödeme sistemlerine Bitcoin ve kripto paraları dahil edeceğini daha önce duyurmuştuk. Bu projeyle birlikte ilk somut adım atılmış oldu.

İlgili Haber
Visa, Bitcoin'i (BTC) Doğrudan Destekleyeceğini ve Ödeme Ağına Katacağını Duyurdu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu