HaberlerKripto Para

Visa Tabanlı Kripto Banka Kartları Geliyor! Simplex’ten Dev Ortaklık!

Simplex Visa ortaklığı duyuruldu.

Dünya çapında kripto paralar ile fiat paralar arası çevirme ve ödeme sistemleri sunan Simplex şirketi, Visa ile anlaştı.

200’ün üzerinde şirketle ortak çalışan ve kripto para borsalarıyla işbirliği içerisinde olan, uluslararası fintech şirketi Simplex, müşterilerine kripto para ile işleyen banka kartı sunabilmek için Visa ile anlaştığını duyurdu.

Pazartesi günü yapılan duyuruya göre Simplex, Avrupa’da Visa’nın ana üyesi olacak. Buna göre Simplex kripto para hizmeti sunabileceği Visa kart çıkarabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Simpex CEO’su Nimrod Lehavi, insanların dijital para birimlerine erişimlerinin artması için azimle çalıştıklarını ve Visa ile yapılan ortaklığın bu anlamda önemli bir mihenk taşı olduğunu ifade etti.

Kripto paraya bağlı banka kartlarının, günlük hayatta fiat paraların sağladığına benzer kolaylıklar sağlamaları bakımından önemli bir yeri var. Kripto paraların benimsenme oranının artması için daha fazla kullanım alanı açılması ve günlük hayata aktarılabilmesi gerekiyor. Kripto para kartları bu anlamda çok büyük bir rol üstleniyor.

Kripto para cephesinde yer alan şirketler ile Visa gibi dev kredi kartı ağları arasında her geçen gün artan anlaşmalar, kripto paraların yaygınlaşması ve kullanımının kolaylaşması için önem arz ediyor.

Visa’dan güzel haberler geldikçe, dijital paraların ekosistem içerisindeki yeri ve önemi artmaya devam ediyor.

İlgili Haber
Son Dakika: Visa Ethereum Tabanlı Stablecoini Sistemine Dahil Ediyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu