Ethereum

Vitalik Buterin’den Rusya – Ukrayna Savaşı İle İlgili Önemli Tweet!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, gerilen Rusya - Ukrayna ilişkileri hakkında önemli bir tweet attı.

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim hiç olmadığı kadar arttı ve şu an birçok ülke her an savaş çıkabileceğini düşünüyor.

Hem ABD hem Kanada, Ukrayna içerisindeki vatandaşlarına her an savaş çıkabileceği ve işgalin görülebileceği uyarısında bulundu. Bu durum kripto para sektörünü de etkilerken Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin direkt olarak konuyla ilgili tweet atmaktan geri kalmadı.

İlgili Haber
Analistler Rusya-Ukrayna Arasındaki Gerginliğin Bitcoin'e Etkisini Tartışıyor

Vitalik Buterin’den Barış Çağrısı

Rusya-Kanada vatandaşı olan Vitalik Buterin, anadilinde attığı tweet ile Kremlin’e seslendi. Buterin, konu hakkında yaptığı açıklamada aslında Rusya’yı uyardı.

Ukrayna’ya yapılacak bir saldırı sadece Rusya’ya, Ukrayna’ya ve insanlığa zarar verebilir.

Durumun barışçıl bir hal alacağı veya savaş çıkıp çıkmayacağı şimdi Zelensky veya NATO tarafından değil, Kremlin tarafından verilecek bir karar.

Umarım akıllıca seçim yaparlar.”

Rusya ve Ukrayna arasında bugün gerilimin zirveye tırmanması ve belki de işgalin başlaması bekleniyor. Birçok kurumsal yatırımcının bu duruma karşı altın ve benzeri değerli metal yatırımı yaptığı vurgulanmakta. Lider kripto para birimi Bitcoin daha önce benzer bir durumda ciddi yükseliş elde etmişti.

Bitcoin, özellikle Çin ve ABD arasındaki ticaret savaşları döneminde ciddi bir ivme yakalamıştı. Gerçek bir savaşın çıkması ise şimdi durumu çok daha farklı bir mevkiye taşıyabilir. BTC an itibarıyla 45.000 doların altında işlem görüyor ve yükseliş trendini koruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu